Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

biuro paszportowe

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Rozgoryczony~

~Rozgoryczony~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 22:30:00

Historia ku przestrodze. Zaskoczony jestem funkcjonowaniem biura paszportowego znajdującego się w starostwie powiatowym. "Instytucja" ta jest czynna w godzinach od 8,00 do 14,30, choć urząd pracuje już od 7.30.Jeszcze bardziej zadziwiają mnie panie tam pracujące. To wielkie księżniczki!!!!!!!! 14.11.2007r. o godz 10.00 przyszedłem złożyć wniosek na paszport. Niestety biuro było zamknięte. Pukałem. pukałem i nic. Po 15 minutach z toalety wyszła z koleżanką pracującą w kasie jedna z pań pracujących w paszportówce - starsza. Obydwie cuchnące tytoniem. Po 10 min. wróciła młodsza z pracownic - z zakupów w mieście. Wniosku mi nie przyjęto, miałem złe zdjęcia. Wróciłem o godzinie 12.00 złożyć kompletny wniosek. Pań znowu nie było. Czekałem razem z 5 osobami 25 minut by złożyć dokumenty. Niestety po 30 minutach zostałem sam, reszta osób straciła cierpliwość. Starsza pracownica wyszła jak poprzednio z papieroska, a smuga dymu ciągnęła się za nią aż do biura. Z wielką łaską otworzyła swoje królestwo, zachowując się, jakby była obrażona na cały świat, że musi tu pracować, z łaską, arogancją i oburzeniem - po co ja tu przyszedłem zajmować jej cenny czas. Ostrzegam wszystkich przed grudziądzką paszportówką. Moja żona wniosek paszportowy składała w Toruniu w miłej i sympatycznej atmosferze, poleca to biuro wszystkim jednak gdzie Grudziądzowi do Torunia.Ps. Czy te panie mają nienormowany czas pracy, a może one tylko przychodzą do pracy zapalić???!!!!rozgoryczony

#2 ~klientka biura~

~klientka biura~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 22:33:00

pan był wczoraj, ja byłam dziś 15,11,2007- było tak samo- może ktoś z tym zrobi porządek!!!!!

#3 ~anonim~

~anonim~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 07:50:00

Proponuje wypisywać uwagi i wszystkie wysłać do zwierzchników

#4 ~sąsiad~

~sąsiad~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 08:09:00

Tak jest, jeżeli do pracy przyjmuje się ludzi po znajomości, a nie w oparciu o kwalifikacje i kompetencje. W starostwie ponad połowa ludzi to znajomi, lub dzieci znajomych przestępczeni-Kowalkowskiej.Trzeba z tym zrobić porządek, ale ten Szczepanowski to nie jest do trudnych spraw. On boi się nawet własnego cienia.

#5 ~Slimak~

~Slimak~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 14:44:00

A ja myslałam,że tylko ja jestem znerwicowana i nie mam cierpliwości do urzedników.Mnie spotkało to samo, gdy składałam dok. na paszport dla córki. Ta arogancja w ruchach, gestach zniecierpliwienia, te ćwierc inf. składane poddenerwowanym tonem z łaski. Ten smród tytoniowy (nie palę od urodzenia!), pomyslałam wtedy,że tutaj sie czas zatrzymał w czasach świetności tego gmachu, gdy nikt nigdzie nie był urzednikiem państwowym tylko kolesiem , protekcjonalnie traktujacym wszystkich bez wyjatku z racji władzy. Zwolnić, to karygodne postawy, zaniedbania, swój styl życia domowego, niech zabiora ze sobą. Urząd to kawałek państwa.Nie musi być ciągle przaśny.

#6 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 16:19:00

Spotkałem się rówież z niemiłym potraktowaniem... to z naszych pieniędzy utrzymywane są urzędy, a zatrudniane osoby powinny być kompetentne i posiadać odpowiednie kwalifikacje w stosunku do zajmowanego stanowska. Mam nadzieje, że ktoś wreszcie zrobi z tym porządek i zweryfikuje zatrudnianie "po znajomości", bo nie oszukujmy się to co się dzieje jest wielką farsą....dlatego czas wziąść się do pracy drodzy rządzący!!!!

#7 ~petent~

~petent~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 21:12:00

Byłem dziś w sprawie zasięgnięcia informacji na temat składania wniosku o paszport dla moich dzieci. Też wielkie rozgoryczenie. Prawie zero konkretnych informacji. Młoda pani była miła i choć się uśmiechała, natomiast ta starsza-----tragedia przez wielkie TTTTTTTTTTT. Więcej się dowiedziałem od pani w biurze obsługi klienta na holu. A swoją drogą bardzo miła, kompetentna i doooooooooinformawana osoba, aż miło było porozmawiać, choć miała wielu petentów z jakimiś innymi wnioskami, to kserowała, weryfikowała dokumenty i jeszcze udzieliła mi informacji - wyczerpujących, jak np, fakt, że paszport odbiera się w Toruniu i że musimy być oboje - rodzice do składania wniosków - czy tylko tacy ludzie nie mogą pracować w urzędach. Wielkie podziękowanie dla Pani z tego biura klienta, ...........szkoda,że jest mężatką.p.s budżetówka chce podwyżek, za co??

#8 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 22:24:00

Obsługuję panie urzędniczki jak robia zakupy i ode mnie wymagają żebym się uśmiechała była miła i znała cenę , smak każdego produktu.Każdemu klientowi mówię dzień dobry i do widzenia, zapraszam ponownie, niestety tego w naszych urzędach nie ma, zawsze jak wchodzę do urzędów czuje się jak intruzka i z góry muszę przepraszać że coś od nich chcę. Może by się ktoś zajął przeszkoleniem urzędasów i wbił im do głowy, że uśmiech, uprzejmość do petenta to podstawa. Po miłej obsłudze to nawet nie załatwiona sprawa nie wygląda tak tragicznie.

#9 ~ksenia~

~ksenia~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 18:42:00

myślałam, że w/w wpisy i opinie są przesadzone. Niestety mnie dziś spotkało to samo, gdy składałam wniosek na paszport: łaska, niechcenie, smród, głupota urzędnicza. Cóż, jak tak ma wyglądać obsługa klienta przez urzędnika w UE, to ja chcę powrotu komuny.

#10 ~zadowolona~

~zadowolona~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 19:35:00

A ja się nie zgadzam z powyższymi opiniami. Niejednokrotnie ( dzisiaj też) pobierałam i składałam wnioski paszportowe w różnych odstępach czasu, zarówno dla mnie jak i moich dzieci i zawsze spotykałam miłą, kompetentną obsługę, a nawet pomoc. Pewnie to już tak bywa, że ludzie potrafą oczernic a nikt nie napisze pochwały, no bo i po co?

#11 ~Ramzes~

~Ramzes~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 20:02:00

no tak! powyższy tekst swiadczy o ignorancji osob , widac ze polskie spoleczenstwo jest zacofane, Wy ludzie umiecie krytykowac innych, sam skladalem wniosek o paszport i bylem zadowolony, moze to wynika z mojej inteligencji, co raz bardziej watpie w inteleigencje grudziadzan, ale coz, takie sa realia! i co z tego ze wstapilismy do UE , skoro ludzie tylko szykanuja i nie umia doceniac pracy innych osob- to wynika z braku ich wiedzy i wychowania! beszczelnosc ze strony autora artykuly i osob komentujacych, najpierw zmadzrzejcie a potem sie udzielajcie:) Pozdrawiam i zalecam uzupelnic barki w wychowaniu i edukacji, mlody rozgoryczony mieszkaniec

#12 ~tata mariana~

~tata mariana~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 20:39:00

ksenia weź rozbieg i jebnij barana

#13 ~milo~

~milo~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 21:31:00

ja tez byłemtam juz jakis czas temu i też sie użerałem z tymi babami, a jakie mądre byly ze juz od pół roku inne zdjecia obowiazuja... wielką łaske zrobiły że wogle tam sa... szkoda gadac...

#14 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 21:48:00

Zapraszam na www.forum-grudziadz.info , forum stworzone przez grudziadzan dla grudziadzan

#15 ~yyyyyyyy~

~yyyyyyyy~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 23:13:00

to dziwne, ale są tylko dwie opinie pozytywne na temat pracy tego biura, czyżby napisały je panie tam pracujące. Niestety realia są inne. To szok jak człowiek może być zgnojony przez urzędnika. A skąd wiem, też wyrabiałem tam paszport.

#16 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 09:34:00

I ja dopisze swoje trzy grosze.Niekompetencja, ignorancja, olewanie klienta. Święte krowy!!! Ale się nie dziwię skoro biuro mieści się w tak zasłużonym budynku więc i przyzwyczajenia są z tamtej epoki.Dawniej tak bywało że urzędnik był bogiem dle petenta i od jego kaprysu zależało czy cokolwiek uda się załatwić. Może niech ktoś z możnych przeczyta te wpisy i wyciągnie wnioski.

#17 ~szok~

~szok~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 12:12:00

Nie wierze w to co czytam, to jest chyba jakas kpina.! Ktoś tu musi bardzo nie lubić Pań z Paszportówki, i pewnie to nie ma nic wspólnego z ich pracą. Mam propozycję dla tej Pani która wpadła na tak idiotyczny pomysł, że następnym razem zacznie kogoś oczerniać, niech dobrze to przemyśli. Poniewaz nie szkodzi tylko tym Paniom, ale jest to też ujma dla całego urzędu, którego pracowników darzę wielkim szacunkiem. Nie wierzę w brak uprzejmości i chęci do pracy tych Pań, lecz z całą pewnością wierzę w brak inteligencji i prostactwo osoby, która przyczyniła się do ich oczernienia. Prywatne rozgrywki na forum miasta, szkodzące również Starostwu nie można inaczej nazwać.

#18 ~PRACOWNICY STAROSTWA~

~PRACOWNICY STAROSTWA~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 18:41:00

WSZYSCY PRACOWNICY SP WIEDZĄ KTO PISZE TAKIE POSTY NA FORUM,KTO OPISUJE PRACOWNIKÓW W GP,,LUDZIE MÓWIĄ",KTO WYNOSI INFORMACJE ZE SP, KTO SIEJE FERMENT WŚRÓD PRACOWNIKÓW,KTO ICH SKŁÓCA,KTO DONOSI, KTO JEST ZŁOŚLIWY, PRZEBIEGŁY, FAŁSZYWY. ALE NAJWAŻNIEJSZE TA PANI WIE ŻE NIE JEST AKCEPTOWANA PRZEZ PRACOWNIKÓWIDŹ STĄD NIKT CIĘ TU NIE LUBI

#19 ~przeciwna biurze obsługi~

~przeciwna biurze obsługi~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 21:19:00

Racja, powinna dać sobie na luz. Taką postawą nic nie wskóra, a jedynie ośmiesza resztę normalnych urzędników. Na początku mojej pracy w urzędzie poinformowano mnie jak powinien postępować i zachowywać się urzędnik. Widzę, że o tej pani chyba zapomniano i ona o tym nie wie. A szkoda, bo przynosi ujmę Starostwu i innym grudziądzkim urzędnikom. Wstyd, proszę Pani, ma Pani problem? jest Pani konfilktowa? to proszę tą sprawę załatwić wewnątrz zakładu a nie na forum miasta. Niski poziom Pani reprezentuje swoją postawą. Nawet teraz, kiedy nie pracuję w urzędzie, wiem, że kiedy interesant nie jest zadowolony z czyjejś obsługi, to ma prawo złożyć skargę do przełożonego. Tak więc nie wierzę w te głupoty wypisywane powyżej na temat Pań z paszportów. Bo gdyby mi przypadło czekać 20 minut na otwarcie biura, które powinno być otwarte przez wszystkie godziny swego urzędowania, to napewno skorzystałabym z takiego prawa. Mam również nadzieję, że odwiedzający forum grudziądzkie potraktują tą sprawę z przymrużeniem oka, a Paniom z paszportów przysporzy jedynie więcej sympatycznych interesantów. P.S. Panie Starosto, mam nadzieję, że nie wierzy Pan w te bzedty. Pozdrawiam.

#20 ~XerakleS~

~XerakleS~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2007 - 20:07:00

Hm, to jakaś bzDuRa z tą arogancją itp... Moim zdaniem w Starostwie pracują poczciwi,mili, chętni pomocy ludzie tacy jak My, urzędnicy jakkolwiek nazwiecie ... a ktoś kto wygłasza nie kompetentne słowa powinien grubo się zastanowić, nad tym co robi, bo i tak prędzej i później dowiedzą się kto ,albo już wiedzą. Obrabiać jest dobrze kogoś imię, ale wprost to już wielka blokada.Życie urzędnika jest za przeproszeniem męczące , jeżeli ktoś nie pracował:nie ma prawa ingerować w temat. Każdy ma prawo robić sobie przerwę, człowiek to nie robot potrzebuje chwile dotlenienia, chociażby na papierosa. Przeszkadza komuś palenie, to jest nadgorliwy, albo rzucił palenie i przeszkadza mu dym... A sam pewnie dwie paczki dziennie palił he he he... Ludzie ciekawe jakBy ktoś o was napisał jak wy byście się czuli, tylko żeby było to prawda... A wy robicie sobie przerwę w pracy...Pozdrawiam wszystkich ze Starostwa, co dzień bywam i wiem jak jest, choć nie pracuję pzdr

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych