Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Biblioteka dla mieszkańców, czy pałac dla p. Dyrektor?

bibliotekapałac świecie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Waldek~

~Waldek~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:24:06

Wszyscy piszą: " nowa biblioteka" , "budować czy nie budować nowej biblioteki". Tylko czy to jest biblioteka?. Każdy kto spojrzy na projekt widzi, że "biblioteki" jest tam ok. 50 % pow. - reszta to sale konferencyjne, małe przedszkole, pomieszczenie animatora kultury, klatki schodowe i "halle" których nie powstydziłaby się siedziba TVN-u. Do tego jeszcze gabinet dyrektorki z sekretariatem - 40 m2, oraz amfiteatr ( 80 m od już istniejącego amfiteatru miejskiego). Nazwijmy wreszcie rzecz po imieniu! To nie biblioteka lecz centrum kongresowe ze szkła i aluminium budowane dla zaspokojenia ambicji p. Dyrektor. Koszty budowy, na pewno wyższe niż 5,5 mln złotych, to jedno - ale istotne są również późniejsze olbrzymie koszty eksploatacji tego "pałacu" (ogrzewanie zimą i klimatyzowanie latem).
Czy wśród wszystkich radnych tylko Lintowicz to widzi czy widzą wszyscy, tylko on nie boi się to tym mówić?

#2 ~cris~

~cris~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:30:09

W kwietniowym numerze "Teraz Świecie" zamieszczono wywiad z p.Burmistrzem pod tytułem "Wydawać ale rozsądnie".Mniejsza o treść, ale tytuł sugeruje że główną troską władz miasta jest rozsądne i rozważne gospodarowanie pieniędzmi podatników.ale chyba nie jest nią popieranie,z uporem godnym lepszej sprawy, budowy szklanego centrum konferencyjnego będącego symbolem megalomanii i wybujałej ambicji jednej osoby.

#3 ~Antoni D.~

~Antoni D.~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2013 - 20:34:28

Do gazety, powiedział, że nie konsekwętne jest to co sugerują internauci budowanie nowego basenu i adaptacja starego budynku na bibliotekę.

Ale odwrotnie budowa nowej biblioteki i przewudowa starego basenu na nowy, to już konsekwętne jest.

KTO z NAS ROBI WARIATÓW I DEB iLI czekaj tylko do WYBORÓW.

#4 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:56:29

Facet jest dożywotnio a wkoło urzędnicy czyli cała administracja oparta na pociotkach.
Strażacy i inni mundurowi stoją murem i to na tyle ...

#5 piotr2

piotr2

    Swojak

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 12:05:55

Na parkingu bez sensu jest budować jakieś centrum kulturalno-biblioteczne bo co powielać istniejące sąsiednie struktury? Kto z nich na tym zadupiu będzie korzystał jak teraz to co jest stoi puste z osławioną halą sportową na czele. Tam wystarczy biblioteka jako magazyn książek. Te warunki spokojnie spełnia budynek po tepsie, a na resztę szkoda pieniędzy. Przynajmniej w tym miejscu.

Centrum kulturalno-biblioteczne miałoby jakiś sens na betonowych pustyniach miasta, czyli największych blokowiskach. Dziwię się niesamowicie, że nasi animatorzy kultury z Burmistrzem na czele, nie potrafią tego pojąć i z uporem maniaka forsują budowę w najgłupszym miejscu.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bibliotekapałac, świecie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych