Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bezmyślna wycinka drzew

134 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~Emka~

~Emka~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:09:37

Widziałam że wycięto tam tylko topole, nie są najodpowiedniejszym drzewem przydrożnym. Przez wielu uważane za chwast. Topola jest bardzo krucha i niewielkie podmuchy wiatru powodują łamanie gałęzi. Jeżdżę tamtędy często i po burzy,gwałtowniejszych wiatrach leżało tam wiele gałęzi. Uważam że lepiej posadzić tam twardsze drzewa.

#122 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:19:08

Widziałam że wycięto tam tylko topole, nie są najodpowiedniejszym drzewem przydrożnym. Przez wielu uważane za chwast. Topola jest bardzo krucha i niewielkie podmuchy wiatru powodują łamanie gałęzi. Jeżdżę tamtędy często i po burzy,gwałtowniejszych wiatrach leżało tam wiele gałęzi. Uważam że lepiej posadzić tam twardsze drzewa.

Kto niby posadzi tam te twardsze drzewa?
Zarząd Dróg Powiatowych, Starostwo, czy Rada Powiatu?
Bo droga powiatowa!
A rolnicy już rączki zacierają, że pozbyli się zielonych INTRUZÓW z pobocza! Więcej urośnie na polu :o

#123 ~Emka~

~Emka~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:26:03

Ten kto jest administratorem drogi. Zwracam tylko uwagę że po załamaniu pogody leżało tam wiele gałęzi. Kiedyś spadł mi duży konar przed autem i musiałem zawrócić ponieważ nie byłam w stanie go usunąć z drogi. Po średnim wietrze zawsze jest mnóstwo gałęzi. Klonów które rosną bliżej Rychnowa i lipy nie ścięto.

#124 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:26:33

Przeraża mnie ta wycinka drzew . Coraz to gorzej wygląda . Komu te drzewa przeszkadzaly

#125 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:28:30

Przeraża mnie ta wycinka drzew . Coraz to gorzej wygląda . Komu te drzewa przeszkadzaly

#126 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 08:27:57

Dlaczego wycinki drzew dokonano latem, w czasie sezonu lęgowego ptaków?
Bo jest przyzwolenie na łamanie prawa?

#127 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:53:56

na osiedlu brodnickim przy ul Klonowej też niedawno wycieli duże stare i zdrowe drzewa.

#128 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:57:14

Trzeba sprawdzić dokąd trafiają "najcenniejsze okazy" i wtedy wyciągnąć wnioski.

#129 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:03:53

Trzeba sprawdzić dokąd trafiają "najcenniejsze okazy" i wtedy wyciągnąć wnioski.

Refleksja konieczna na "cito"
Czym będziemy walczyć ze smogiem?
Gadaniem i pustymi obietnicami?

#130 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 09:44:27

Taka forma ochrony środowiska przez niszczenie. Tu trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku najprawdopodobniej chodzi o środowisko własnej dupy.

#131 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 17:10:28

Taka forma ochrony środowiska przez niszczenie. Tu trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku najprawdopodobniej chodzi o środowisko własnej dupy.

Teraz wycinaja wszystko jak leci w pruskiej łace podobno to walka z topola chwastem szkoda ze zarzad powiatowy tak skutecznie nie walczy z dziurami na swoich dragach

#132 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 18:37:36

Teraz wycinaja wszystko jak leci w pruskiej łace podobno to walka z topola chwastem szkoda ze zarzad powiatowy tak skutecznie nie walczy z dziurami na swoich dragach

Chwasty podjęły decyzję!
Każde drzewo, topola też, produkuje tlen!
Kiedy nowe nasadzenia?

#133 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 19:45:27

Chwasty podjęły decyzję!
Każde drzewo, topola też, produkuje tlen!
Kiedy nowe nasadzenia?

Chwasty wrosły mocno a to wszystko dzięki mocnym prl-owskim korzeniom. Dobrze pilnują, żeby piękne kwiaty i inna pożyteczna zieleń nie zagosciły u nas na stałe.

#134 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 09:25:07

Idiotą jest ten, który jakiekolwiek drzewo nazywa chwastem! Wszystkie produkują tlen i są na wagę złota!
Topola rzeczywiście nie powinna być sadzona przy drogach, drzewa stare i chore trzeba (niestety) wycinać.
Ale pytanie brzmi, kiedy nowe nasadzenia?
Bo wykarczowanie nie poprawi jakości powietrza!

#135 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 18:04:46

Za dewastowanie środowiska naturalnego, powinno się wsadzać do ciupy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych