Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Atopowe zapalenie skóry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gala~

~Gala~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:16:29

U mnie też Eloderm się sprawdził polecam żel do mycia i balsam dobrze nawilżają i łagodzą podrażnienia.

#42 crazybadger

crazybadger

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 11 październik 2017 - 09:59:46

Na każdego działa co innego. U mnie Dermosan i Dermaveel. Poza tym olejek z wiesiołka też pomógł.

#43 ~Kajawies~

~Kajawies~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 08:52:04

U mnie najskuteczniej sprawdzają sie kosmetyki Atopis - oprócz ich stosowania jestem tez na specjalnej diecie, odżywiam się zdrowo i skóra od razu ma się inaczej, lepiej

#44 ~Gama~

~Gama~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2018 - 16:24:20

Tak jak Gala, korzystam z emolientów, które w przypadku atopowego zapalenia skóry są najlepszym rozwiązaniem. Dieta, owszem, wykluczyła produkt, którego mam unikać. Natomiast eloderm, jest jak kojący balsam dla suchej skóry. Zupełnie inaczej się czuję i co bardzo ważne inaczej wyglądam.

#45 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:25:26

Właśnie dlatego ja zaczęłam od zrobienia testów skórnych i testów z krwi na potencjalne uczulenia i nietolerancje pokarmowe. To mi naprawdę dużo wyjaśniło. Co do pielęgnacji skóry, mam kosmetyki, o których pisze Gama. Mają dobry skład i moje skóra ładnie na nie reaguje. 

#46 ~merci~

~merci~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 16:45:05

Aniu, mam trójkę dzieci i wszystkie mają ładną skórę dzięki elodermowi. Pamiętam jak przy pierwszym miałam kłopot z łuszczącą się skórą i jak bardzo płakał. Wtedy nie myślałam o prawidłowym nawilżaniu skóry, a nazwa omega 3-6-9 nic mi nie mówiła. Prawda jest taka, że należy dbać o skórę każdego dziecka, nie tylko alergika. 

#47 ~iamlady~

~iamlady~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 21:13:01

Na atopowe zapalenie skóry stosuje się emolienty (no chyba, że dermatolog zaleci inaczej). Ja już u moich dzieci przetestowałam kilka róznych marek i chyba najbardziej odpowiada nam atoperal. Skład bardzo fajny i skuteczne. Przy codziennym stosowaniu nie mamy ze skórą wiekszych problemów, a wcześniej to różnie bywało.

#48 ~biedronka~

~biedronka~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 16:09:19

Mam tak jak Merci Eloderm. Zaczęłam go stosować zimą, bo skóra dzieci była po kąpieli strasznie przesuszona i trzeba było poszukać emulsji do kąpieli z olejkami  i składem, zabezpieczającym skórę. Tak się wszyscy przyzwyczailiśmy do niego, że nawet dokupiłam balsam do smarowania ciała. 

#49 ~sicfi~

~sicfi~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 12:48:00

A co to są te e-recepty właściwie? Wszędzie widać, ale nikt nie umie wyjaśnić..

dajecie dzieciakm jakieś dodatki do kąpieli? Mamy dosyć twardą wodę w domu i jak córcię wykąpię to skóra zawsze jest mocno ściągnięta

#50 ~grejfrutka~

~grejfrutka~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 21:14:11

Super efekt dają kapiele z krochmalem atoperalu, próbowałam kiedyś taki krochmal zrobić sama ale efkt nie byłt ak fajny. Ten krochmal zostawia taką warstwewkę ochronną na skórze i to daje jej dodatkowe zabezpieczenie przed wysuszeniem. Łatwo ię go używa, w opakowaniu jest od razu miarką któą odmierzasz odpowiednią ilość prodktu.

#51 ~Ewer~

~Ewer~
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 14:07:49

Krochmal jest znany od dawien dawna, moja babcia go stosowała. Faktycznie jest pomocny, ale na co dzień trzeba szukać wsparcia w emolientach. Takie jest moje osobiste zdanie. Sama widzę różnicę na własnej skórze, odkąd mam Eloderm. Same kąpiele nie wystarczą by poradzić sobie z kłopotliwa skórą. 

#52 ~oksa~

~oksa~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 21:40:51

mi dermatolozka ostatnio poleciła exomegę control - 95 % naturalnych składników. czuję dużą poprawę, skóra jest dobrze nawilżona , zasotrzenia występują rzadziej i łatwiej je przechodzę

#53 ~Samis~

~Samis~
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 13:09:58

mi dermatolozka ostatnio poleciła exomegę control - 95 % naturalnych składników. czuję dużą poprawę, skóra jest dobrze nawilżona , zasotrzenia występują rzadziej i łatwiej je przechodzę

I dobrze, ważne, aby taką ochronę stosować regularnie i nie robić przerw. Bo każda nawet krótka przerwa może powodować powrót dolegliwości taka prawda jest niestety

#54 ~taranta~

~taranta~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 06:48:50

u mnie też atopik w domu, podstawa to dobre kosmetyki, bez nich byłoby trudno, bo skóra momentalnie robi się czerwona, podrażniona, zaczyna pękać, łuszczyć się, regularnie do kąpieli używamy krochmalu atoperal, super się też sprawdza na potówki, wysypki, do mycia też na co dzień pianka też atoperal , ona nie wysusza skóry i też delikatnie ją nawilża

#55 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 19:53:01

U moich dzieci też dobrze sprawdza się krochmal z atoperala, strasza córka co prawda nie ma stwierdzonego atopwego zapalenia skóy ale mimo wszytsko ma ją wrażliwą i skłonną do podrażnień. Obydwie córki kąpię w tym krochmalu nie ma potem żadnych podrażnień i nic nie szczypie

#56 ~renia~

~renia~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 21:52:04

Dokładnie tak, dobre kosmetyki to podstawa, zwłaszcza emolienty. My na co dzień też używamy Atoperalu, mam dwoje dzieci z AZS, ja też mam wiecznie suchą skórę, zwłaszcza teraz zimą. Też staram się wybierać bardziej natłuszczające kosmetyki, które lepiej chronią skórę przed utratą wody, więc szczerze przyznam, że i u mnie atoperal się sprawdza.

#57 ~aldonka3~

~aldonka3~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2020 - 16:43:28

ja mam wrażenie, że AZS u dzieci, to coraz bardziej powszechny problem. Niestety mój syn też się załapał do tej grupy, ale u nas dają radę kosmetyki z Oilatum.  Z tego co wiem, to z tej serii  produkty można stosować nawet od 1 dnia życia.

#58 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 07:50:40

ja mam wrażenie, że AZS u dzieci, to coraz bardziej powszechny problem. Niestety mój syn też się załapał do tej grupy, ale u nas dają radę kosmetyki z Oilatum.  Z tego co wiem, to z tej serii  produkty można stosować nawet od 1 dnia życia.

AZS to koszmar, zwłaszcza jak dziecko ma na buzi :( U nas też niestety jest i u mnie i u dzieciaków. Faktycznie emulsja oilatum dobrze się sprawdza, a do tego dobrze jest mieć dobry, nawilżający krem w lodówce. Taki schłodzony też bardzo pomaga :)

#59 ~Karo87~

~Karo87~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 20:01:04

AZS to koszmar, zwłaszcza jak dziecko ma na buzi :( U nas też niestety jest i u mnie i u dzieciaków. Faktycznie emulsja oilatum dobrze się sprawdza, a do tego dobrze jest mieć dobry, nawilżający krem w lodówce. Taki schłodzony też bardzo pomaga :)

Mi na szczęście przeszło z wiekiem, ale teraz zauważyłam, że niestety pojawiło się u mojej córki. Mam nadzieję, że ona też nie będzie miała nawrotów. Na razie lekarz polecił kąpiele w oilatum. Dzięki za tipa z lodówką.

#60 ~Kamusia~

~Kamusia~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 21:08:06

Mi na szczęście przeszło z wiekiem, ale teraz zauważyłam, że niestety pojawiło się u mojej córki. Mam nadzieję, że ona też nie będzie miała nawrotów. Na razie lekarz polecił kąpiele w oilatum. Dzięki za tipa z lodówką.

oilatum jest bardo pomagał mojemu synkowi. Bardzo dobry emolient.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych