Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Atopowe zapalenie skóry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~tracee~

~tracee~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:15:03

Jakie kosmetyki dostępne bez recepty polecacie na atopowe zapalenie skóry? Chodzi mi o sprawdzone przez Was kosmetyki. Z góry dzięki za rady

#2 klaudyna89

klaudyna89

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 22:13:06

Również chętnie się dowiem, mam u siebie w apteczce kilka kremów oraz kosmetyków nawilżających jak również do ogólnej pielęgnacji skóry, ale byłaby z tego naprawdę dłuuuga lista. ;)

byłaś u lekarza z azs? To nie są żarty. 

#3 ~henro~

~henro~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2014 - 18:28:12

Dermaveel. To jedyny skuteczny produkt jaki znam. Nie mówiąc już ilości wcześniejszych kremów które przeszedłem. Ten jest odpowiedni i i działa na większości ludzi którzy mają problemy z azs 

#4 ariadna

ariadna

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:53:01

Podstawa to ciągłe nawilżanie skóry, nawet jeśli w danym momencie choroba przebiega bezobjawowo. Wiele osób o tym nie pamięta i kolejny rzut choroby często przebiega ciężej. Dermaveel dobrze redukuje zaczerwienienia.

#5 klaudyna89

klaudyna89

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 02:08:40

Zaczerwienienia? ojej! To koniecznie musze kupić Dermaveel. Mam nadzieję, że przed Sylwestrem lekko poprawi mi się stan skóry jak będę smarować przez niecałe dwie doby..

#6 katarzy802

katarzy802

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 02 luty 2015 - 20:31:43

TO schorzenie najlepiej leczy dermatolog, po prostu przepisuje leki kt nie sa dostepne bez recepty

#7 ~Zuza~

~Zuza~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 18:06:33

Dermatolog jak najbardziej, ale mnie akurat podeszło coś co zaproponowała w aptece pani magister. Moje dermokosmetyki nazywają się lipikar - nie mają parabenów, mydła, żadnych substancji drażniących, uzupełniają za to lipidy i dbają o barierę ochronną skóry. Tak więc z tych wypróbowanych osobiście, to jak najbardziej polecam.

#8 janicka

janicka

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 19:38:00

Cetaphil - odnawia i tworzy barierę ochroną w postaci lipidów. Używam, ale dermatolog mówi zeby uważać bo można doprowadzić do trądzika różowatego.

#9 ~Amelka~

~Amelka~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:59:21

Tutaj masz naprawdę dużo o atopowym i wszystkich rzeczach z nim związanych :

zdrowyportal(kropka)pl

#10 ~atopówka~

~atopówka~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 07:13:44

Kosmetyków nie polecam żadnych przy stwierdzonym AZS, ale emolienty owszem. Tu mamy naprawdę duży wybór: Emolium, Atoperal, Mediderm, Ziaja Med - wszystkie wymienione są dobre. Miejsca chorobowo zmienione od lat smaruje kremem Dermaveel, który szybko regeneruje skórę i likwiduje świąd.

#11 garnodux

garnodux

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 13:05:45

Moj syn od urodzenia mial azs, po 6 tygodniach stosowania colostrum owczego skora stala sie duuuzo lepsza. To sa kapsulki. Moj syn stosowal 2 na czczo. Do tego polecam rowniez serum z tej serii.

#12 ~krupnik~

~krupnik~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 14:34:11

Ale jak dać dziecku 6-tygodniowemu tabletkę, bo mniemam, że piszesz właśnie o tabletkach. Ja sobie tego nie wyobrażam. W łagodnych formach AZS wystarczą emolienty, do smarowania Dermaveel, do pupy Bephanten.

#13 jechanowska

jechanowska

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:13:17

Stosowania maści ze sterydami należy się wystrzegać, ponieważ nie mają dobrego wpływu na skórę przy dłuższym stosowaniu. Zdecydowanie warto postawić na emolienty, które są wszędzie dostępne. Jednak który wybrać? Ważne, aby z nawilżeniem docierał do głębszych warstw skóry i utrzymywał wodę w naskórku. Oczywiście także likwidował świąd i zaczerwienienie. Krem Beta-Skin Natural Active Cream ma takie właściwości, dzięki zawartości beta-glukanu, oleju kokosowego, srebra koloidalnego i estrów wyższych kwasów tłuszczowych. Spotkaliście się z tym preparatem wcześniej? Wiele osób jest zadowolonych z rezultatów jego stosowania.

#14 ~joleka~

~joleka~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2016 - 15:49:39

Warto wybrać się do lekarza, zawsze lepiej skonsultować. A jeśli chodzi o krem na atopowe zapalenie skóry, w mojej rodzinie od jakiegoś czasu sprawdza się ectoSkin P7 bardzo fajnie łagodzi wszelkie objawy. 

#15 ~płaczka~

~płaczka~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 16:32:38

A czy ktoś widział skórę smarowaną nieprzerwanie przez wiele miesięcy lub lat, maściami sterydowymi? Jeżeli nie, to zachęcam np. do galerii google. Po prostu masakra :/ Oczywiście bywają sytuacje, kiedy musimy zastosować te wstrętne sterydy, ale stosujmy je do czasu ustąpienia objawów, ale nie dłużej! Sprawdzony od wielu lat krem Dermaveel nakładany na skórę 2-5 razy dziennie przynosi doskonałe rezultaty, do tego natłuszczanie skóry emolientami, niekoniecznie tymi drogimi.

#16 ~jechanowska2~

~jechanowska2~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:49:33

Jakie kosmetyki dostępne bez recepty polecacie na atopowe zapalenie skóry? Chodzi mi o sprawdzone przez Was kosmetyki. Z góry dzięki za rady

Na rynku dostępnych jest wiele emolientów, ale ważne by z nawilżeniem docierał do głębszych warstw skóry. Świetnie radzi sobie z tym beta-glukan, który pozyskiwany jest z ziaren owsa. Znaleźć go można w kremie Beta-Skin Natural Active Cream, który używany jest przez wiele osób z problemami AZS, łuszczycą, czy łojotokowym zapaleniem skóry w celu wzmocnienia efektów leczenia.

#17 ~drapka~

~drapka~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:45:07

Emolienty wybieramy na zasadzie metody prób i błędów, natomiast mogę polecić Dermaveel bez sterydów, który stosuję u siebie i córki od wielu lat!

#18 ~brazyliana~

~brazyliana~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 13:48:42

Kosmetyki naturalne Biały Jeleń, a najlepiej szare mydło. Dermaveel skutecznie leczy skórę. Dla chętnych atopików jest nawet darmowa aplikacja na telefon.

#19 Jan Kalata

Jan Kalata

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano 03 październik 2016 - 14:48:51

Miałem kumpla z AZS, mówił że jako dziecko średnio przestrzegał zaleceń dermatologów i skończyło się na tym że rozwinęła mu się alergia na własny pot!

Brzmi to dziwnie, jak normalnie się mył to miał skórę ok, no może trochę suchą. Jak przez parę dni nie miał możliwości się myć (podróżowaliśmy autostopem) to zaczął wyglądać jak trędowaty - a wieczorem cały czas się drapał. 

#20 ~Mikuś~

~Mikuś~
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 09:14:34

AZS to wstrętne choróbsko uprzykrzające życie. Ja najlepiej czuje się późną wiosną i latem, bo mam spokój z AZS. Wygrzewam się na słońcu i choroba na jakiś czas ustępuje. Na co dzień kąpie się w emolientach, a kiedy skóra swędzi, piecze i pęka stosuje właśnie wspomniany Dermaveel. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych