Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

[Artykuł] Chaos, bo zamknęli skrzyżowanie.

Artykuł Świecie Budowa ronda Korki Zmiana organizacji ruchu Utrudnienia w ruchu drogowym Inwestycja

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~onsam~

~onsam~
 • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 07:25:00

Witam!
Chciałbym podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat poziomu artykułów i wypowiedzi z prasy lokalnej.
Chodzi mi konkretnie o artykuł pt. "Chaos, bo zamknęli skrzyżowanie. Zmiana organizacji ruchu w Świeciu" dostępny na stronie Gazety Pomorskiej.
"Policjant (asp. szt. Maciej Rakowicz, rzecznik świeckiej policji) podkreśla, że tworzą się korki, ale nie doszło z tego powodu do żadnej kolizji ani wypadku." - dziwne, bo sam byłem świadkiem stłuczki (czyli kolizji?) w poniedziałek na WP na wysokości ulicy Witosa. Po kilku minutach przyjechał nieoznakowany wóz Policji na sygnale.
Uwaga godna znakomitego stratega lub wróżbity:
"[...] Korzystający z aut mogą cieszyć się, że nie zdecydowano się na budowę dwóch rond jednocześnie."
Gdyby zdecydowano się na taki ruch, to byłby kompletny paraliż miasta. Już teraz jest ciężko. Ale oczywiście mam się cieszyć, że w budowie tylko jedno (tak nawiasem mówiąc - o min. 10 lat za późno...). Przecież gdyby zdecydowano się na taki ruch straciliby na tym wszyscy- i miasto i kierowcy (obywatele). Stłuczki, korki, spaliny, nerwy, brak drożności ulic i niebezpieczeństwo, gdy kierowcom puszczają nerwy.
"Będziemy wnioskować w Powiatowym Zarządzie Dróg w Śweciu, żeby wydłużyć czas skrętu w lewo z ulicy Żwirki i Wigury w ulicę Wojska Polskiego - dodaje Sadowski. - Jeśli w stronę centrum przejedzie na jednej zmianie świateł sześć samochodów zamiast trzech, to przepustowość zwiększy się dwukrotnie." - jeśli to jest bezpośredni i dokładny cytat, to nie kwestia autora artykułu, tylko autora wypowiedzi (Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu).
Żeby to miało sens, należałoby zmienić rytm pracy wszystkich świateł w tym kierunku, bo co po zmianie pracy jednych świateł, skoro nie będzie możliwości kontynuowania ruchu w tę stronę... (z Ulicy Żwirki Wigury na WP)?
"Wokół parku pojawiły się już ogradzające parkany. - Będą tam prowadzone roboty podziemne. Nie chcemy, żeby wpadło tam jakieś dziecko" (ponownie R. Sadowski).
Dzieci! - możecie czuć się bezpiecznie podczas zabaw. Jednak uważajcie na rodziców, na nich czyhają niebezpieczeństwa...
Życzyłbym sobie mniej artykułów o takim poziomie wypowiedzi i sugestii. Jednocześnie więcej zrozumienia potrzeb obywateli. Cieszy mnie to, że była reakcja i zmieniono tymczasowo niektóre znaki. Taki ruch zdecydowanie na plus.
Pozdrawiam

#2 ~Goldschmitt~

~Goldschmitt~
 • Goście

Napisano 30 kwiecień 2016 - 00:22:06

Rondo trzeba było wybudować, bo z Kościuszki w Słowackiego w lewo nie da się po 15tej skręcić, taki korek, ale można chyba trochę pomyśleć.

1. Słowackiego zamknęli, rozkopali i od dwóch tygodni nie widziałem tam jednego robotnika.

2. Policyjna drogówka może chyba pokierować ruchem na Wojska Polskiego, chyba od tego jest, a nie tylko od wlepiania mandatów.

3. Można zsynchronizować światła na W.P.

4. Można połączyć tymczasową drogą Budowlanych z Chmielniki przez/obok stadionu, odciazy to W.P

 

Czy myślenie w U.Miasta aż tak boli?#3 piotr2

piotr2

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 884 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 13:39:45

Moim zdaniem, żeby cokolwiek robić na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Kościuszki, to najpierw powinno być zrobione połączenie z Jana Pawła/Sienkiewicza z ul.Chmielniki, ale do tego potrzeba kogoś myślącego, a nie pajaca na urzędzie. Teraz mamy co mamy, czyli totalny bałagan komunikacyjny w tej części miasta. Chwała Burmistrzowi. #4 poscia1

poscia1

  Nowy

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 10 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 15:00:53

Chaos to za dużo powiedziane.#5 ~gol jeden zero~

~gol jeden zero~
 • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 17:30:59

Chaos to za dużo powiedziane.

tak, bałagan do kwadratu

 

powinno być zrobione połączenie z Jana Pawła/Sienkiewicza z ul.Chmielniki, obok stadionu jest miejsce i drogi dojazdowe

 

a tak mamy bałagan do kwadratuRównież z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Artykuł, Świecie, Budowa ronda, Korki, Zmiana organizacji ruchu, Utrudnienia w ruchu drogowym, Inwestycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych