Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Algi morskie

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaja_91

Kaja_91

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 15:57:57

Witam, potrzebuję pomocy. Kiedyś hodowałam te kryształki i bardzo mi pomogły, dziś przydałyby się pilnie innej chorej osobie. Czy ktoś z Państwa ma dostęp do alg? Bardzo proszę o kontakt.

#2 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 16:09:52

Też bym chętnie kupiła od kogoś albo przyjeła porcję :)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 16:14:24

A na co to jest?

#4 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 16:30:47

A na co to jest?

Na receptę

#5 ~ona~

~ona~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 16:33:34

Na receptę

wisz co zjisz :lol:

#6 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 10:39:54

jo jo

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 07:45:37

Widziałam, że na allegro można zamówić

#8 ~havona~

~havona~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 14:20:33

Algi, algi. A tak jaśniej, to o co chodzi z tymi algami? Wie ktoś?

#9 ~Google nie gryzie~

~Google nie gryzie~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 15:00:02

ALGI MORSKIE (GLONY)

Algi, inaczej glony, algi morskie są roślinami pochodzącymi z morza. Żyjąc w morzu wytwarzają dużą ilość pożywnych oraz niezbędnych dla organizmów morskich mikroelementów.

Algi rosną w środowisku wodnym, gdzie mają dostęp do dużej ilości światła np. jeziora, morza. Występują jednak takie rodzaje alg, które spotykamy na skałach, liściach, jak i korach drzew.

Algi są bogate w takie witaminy jak: beta-karoten (prowitamina A), witaminy C, E, K, PP, witaminy z grupy B. są również bogate w aminokwasy tzn. egzogennych (to takie, których nie możemy sami wyprodukować i dlatego musimy je przyjmować z pożywieniem).

ALGI W KOSMETYCE

Kosmetologia we współczesnych czasach czerpie szerokie korzyści z naturalnych składników, również z alg morskich. Witamina C i E oraz beta-karoten działają przeciwutleniająco, uszczelniają ściany naczyń krwionośnych. Kolagen ma również działanie nawilżające na skórę. Witaminy B (B1, B2, B5, B6, B12) wpływają na pobudzenie odnowy naskórka. Minerały zawarte w algach tj. cynk, fosfor, jod, magnez, miedź, mangan, wapń i żelazo wpływają regulująco na skórę. Białko aosaina wpływa na znaczne opóźnienie starzenia się skóry. Także kwas hialuronowy, aminokwasy egzogenne oraz siarczan chondroityny wpływają na nawilżenie skóry.

ALGI MORSKIE WE WŁASNEJ HODOWLI

Wszystko, co jest nam potrzebne do wyhodowania we własnym domu alg morskich to:
szklane naczynie (np. 1-2 litrowe),
3 łyżeczki kryształków alg,
4-5 łyżeczek cukru,
6-8 sztuki rodzynek (ogólnie będzie potrzebna ich większa ilość).

Wykonanie:
Wszystkie wymienione produkty należy włożyć do naczynia, zalać 1 litrem zimnej wody (musi być przegotowana albo mineralna), po czym zamknąć naczynie. Ważne jest żeby przygotowany płyn nie miał styczności z metalem dlatego jeżeli mamy metalowe wieczko podkładamy pod nie folię. Odstawiamy na 24 godziny w jasne i ciepłe miejsce.
Co dzień należy zlewać wodę przez plastikowe sito, następnie algi pod bieżącą wodą przepłukać i znowu zalać 1 litrem przegotowanej wody dosypując 2-3 bądź 4-5 łyżeczek cukru.
Raz w tygodniu trzeba wymienić rodzynki, wsypując taką samą ilość jak na początku.
Tak otrzymaną wodę pijemy, używamy do mycia rąk, przemywania twarzy bądź moczenia nóg.
Ważne jest aby regularnie wymieniać rodzynki i dosypywać cukier oraz nie używać metalowych przedmiotów w styczności a algami, może to spowodować zniszczenie alg. Do przecedzania używamy tylko plastikowego sitka, natomiast do mieszania plastikowej algo drewnianej łyżki.

#10 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 15:02:44

Algi można stosować przy schorzeniach:

- schorzenia układu nerwowego,
- wrzody wewnętrzne,
- bronchit,
- sklerozy,
- zawały serca,
- woreczek żółciowy,
- wątroby,
- nerek,
- żółtaczki zakaźnej,
- żołądek i jelita,
- biegunki,
- zaparcia,
- anemia,
- różnego rodzaju wysypki, egzemy i łuszczyce.

Algi zapobiegają procesom gnilnym materii w jelitach dzięki czemu uzdrawiają i przedłużają życie.

Dawkowanie:

- Nerki - 1 litr dziennie.
- Wrzody żołądka - 1 litr dziennie (po 2 miesiącach wyleczone).
- Astma i bronchit - 1 litr dziennie (przy astmie dłuższy okres czasu).
- Anemia i białaczka - 1 litr dziennie ( w ciężkich przypadkach 2 litry).
- 1 litr dziennie normalizuje ciśnienie krwi.
- Wysypki, enzymy itp. - 0,5 litra dziennie oraz zewnętrznie nacierać algami i zostawić do wyschnięcia.
- W przypadku schorzeń rąk i twarzy myć rano wodą z alg.
- Po 1 - 2 tygodniach wyleczają się nawet najbardziej "uparte" schorzenia skóry.
- Zapalenie pęcherza, schorzenia nerek - 1 litr dziennie.
- Schorzenia woreczka żółciowego - 1 litr dziennie (po 2 - 6 tygodniach wyleczone).

#11 ~havona~

~havona~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 15:19:30

Dziękuję, dziękuję za obszerne odpowiedzi.
Nie wiem czy skusiłbym się na to.
Jest bardzo stara, jeszcze weddyjska metoda "leczenia wszystkiego", urynoterapia.
Ale na to też bym się nie skusił.
Mimo wszystko, dziękuję.

#12 ~Wioleta Szymała~

~Wioleta Szymała~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 09:50:33

Witam, potrzebuję pomocy. Kiedyś hodowałam te kryształki i bardzo mi pomogły, dziś przydałyby się pilnie innej chorej osobie. Czy ktoś z Państwa ma dostęp do alg? Bardzo proszę o kontakt.

Jeśli jest Pani nadal zainteresowana to mam do sprzedaży algi, inaczej kryształki japońskie do hodowli moja aukcja allegro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych