Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Akcja ulotkowa Straży Miejskiej odnośnie palenia śmieci

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2019 - 10:04:48

W tygodniu Strażnicy Miejscy chodzili po domach i rozdawali ulotki odnośnie szkodliwości palenia śmieci w paleniskach i że nie można tego robić. Świetna inicjatywa, bo ludzi trzeba edukować, tym bardziej że w godzinach popołudniowych w Rypinie nie można się przejść się na spacer, bo w cały mieście śmierdzi palonymi plastikami i kto wie czym jeszcze.

Żeby tylko przeszkadzał smród, ale wdychanie smogu grozi chorobami nowotworowymi i dróg oddechowych.

Aha i wracając do tych ulotek, to sugerują tam, żeby dzwonić do straży miejskiej gdy zobaczymy że sąsiad pali śmieciami.

Ułatwię Wam Panowie strażnicy pracę. Wystarczy że sami przejedziecie się po południu ulicami miasta gdzie stoją domki jednorodzinne lub nawet niektóre bloki (tak istnieją bloki w Rypinie które nie mają podłączenia do MPEC, a ludzie palą śmieciami w piecach kaflowych) to SAMI będziecie wiedzieli kto pali śmieciami, bez donosów których oczekujecie ;)

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2019 - 18:38:15

Apel do Burmistrza !

Wystarczy Panie Burmistrzu aby Pan zmienił Straż Miejskiej w sezonie grzewczym godziny pracy  a ...... smog sam zginie. 

Dzwonić do SM w godzinach popołudniowych - to kpina z mieszkańców , no chyba ze na ich prywatne numery telefonów. 

Ci co palą śmieciami wiedzą kiedy palić czyli wtedy kiedy żadna kontrola ...... nie pracuje. Chłopacy ze SM do południa i tak nudzą się. Tzw. bąki zbijają a po południu do 22/23  SUPER i powietrze czyste w Rypinie'

Proszę rozaważyć ten pomysł .

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2019 - 09:33:10

A widział ktoś z Was ten ekopatrol nowym samochodem co się burmistrz chwalił? Mieli nim jeździć i kontrolować czym ludzie palą w piecach. Tymczasem nigdy go na oczy nie widziałem, tylko tym starym jeżdżą.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2019 - 11:24:24

A widział ktoś z Was ten ekopatrol nowym samochodem co się burmistrz chwalił? Mieli nim jeździć i kontrolować czym ludzie palą w piecach. Tymczasem nigdy go na oczy nie widziałem, tylko tym starym jeżdżą.

...bo nowy niewygodny do spania .....

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 19:51:24

Ja widziałem...

.

.

..

.

.

.

na parkingu przed ratuszem  :lol:

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 19:59:12

Ulotki niech sobie w dupę wsadzą darmozjady i ich patron.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 08:38:07

...(tak istnieją bloki w Rypinie które nie mają podłączenia do MPEC, a ludzie palą śmieciami w piecach kaflowych) ..

Co? Jakie to niby bloki? Nie wieże że istnieją w Rypinie takie w których opala się jeszcze w piecach kaflowych, jak w IX wieku :lol:

#8 ~Admin~

~Admin~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 14:19:12

Ja widziałam, jeżdżą panowie nowym samochodem.

#9 ~Xxx~

~Xxx~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 16:57:36

.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 09:04:26

Istnieją niestety. Najlepsze jest to, że sieć ciepłownicza biegnie obok. Niestety zamożność mieszkańców nie pozwala na podłączenie do sieci, które wymaga inwestycji w instalację wewnętrzną budynków. Szkoda bo faktycznie trują tym siebie i innych.

Co? Jakie to niby bloki? Nie wieże że istnieją w Rypinie takie w których opala się jeszcze w piecach kaflowych, jak w IX wieku :lol:

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 09:27:35

Zanieczyszczenie powietrza to jedna z najczęstszych nienaturalnych przyczyn śmierci ludzi. Co roku niewidoczny morderca zabija na świecie kilka milionów osób, w tym ok. 50 tys. Polaków.

Trujące. Toksyczne. Rakotwórcze. Tak najkrócej można scharakteryzować powietrze, którym oddycha większość Polaków. Według najnowszego raportu Europejskiej Agencji Środowiska oddychamy bowiem najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej. Również z wcześniejszych badań Światowej Organizacji Zdrowia – wskazujących, że złej jakości powietrze wywołuje już jedną trzecią chorób, m.in. układu oddechowego czy raka płuc – wynika, że na terenie naszego kraju znajduje się aż 36 z 50 miast w UE najbardziej zatrutych pyłem zawieszonym PM2,5, a także aż 45 ze 100 europejskich miast najbardziej zanieczyszczonych pod względem pyłu zawieszonego PM10.

Także trzeba być deb***em, żeby palić śmieciami i truć siebie i swoich najbliższych.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 10:35:12

Istnieją niestety. Najlepsze jest to, że sieć ciepłownicza biegnie obok. Niestety zamożność mieszkańców nie pozwala na podłączenie do sieci, które wymaga inwestycji w instalację wewnętrzną budynków. Szkoda bo faktycznie trują tym siebie i innych.

Jak to zamożność nie pozwala. Przecież teraz pracy w bród, lepsze zarobki i to nie trzeba mieć wielki kwalifikacji murarz zarobi więcej od nauczycie;ki, 500+, dla emerytów 13-nastki. Dopłaty "czyste powietrze" z którego mogą też skorzystać wspólnoty czy spółdzielnie, też mógłby obniżyć koszty takiej inwestycji.

Jest teraz tyle możliwości, tylko trzeba ruszyć cztery litery, a nie siedzieć pod sklepem i pić alkohol i palić papierochy co jest często dużą częścią wydatków domowych tych "niezamożnych" :)

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 17:52:13

Ulotki to śmieszy wszystkich. Popbierajcie próbki po godz. 15. Wszystko będzie wiadome

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 20:31:13

51CAQI
Bywało lepiej... Uważaj na siebie - zbyt długa ekspozycja na substancje zawarte w powietrzu może źle wpłynąć na Twoje zdrowie.
Rypin, Warszawska
Sponsor sensora Airly: Aviva

PM10:

52µg/m³
103%
PM 2,5:
31µg/m³
126%

Teraz lepiej nie wychodźcie z domu na spacer w Rypinie, bo to nie jest za zdrowe :(

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 19:04:50

68CAQI
Bywało lepiej... Jakość powietrza nie jest dzisiaj najlepsza.
Rypin, Warszawska
Sponsor sensora Airly: Aviva

PM10
73µg/m³
146%

PM2,5

48µg/m³
192%

Dziś mamy jeszcze gorsze powietrze w Rypinie. Okna nie idzie wywietrzyć, bo śmierdzi smogiem :(

#16 ~Nsnsn~

~Nsnsn~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 08:39:54

Mój sąsiad pali śmieci... tym samym truje moja rodzinę. Zwróciłam uwagę ale na nic to. Zgłaszać nie bede bo świnia nie jestem.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 09:26:24

Mój sąsiad pali śmieci... tym samym truje moja rodzinę. Zwróciłam uwagę ale na nic to. Zgłaszać nie bede bo świnia nie jestem.

Wolisz, żeby Cie truł niż być świnią ?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 15:57:04

Wolisz, żeby Cie truł niż być świnią ?

W sumie są od tego odpowiednie służby, które powinny kontrolować czy ludzie palą śmieciami. A nie wyręczać się ludźmi, żeby sąsiad na sąsiada nadawał.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 20:45:50

straż miejska jako pasożyty do likwidacji !

Szukajmy oszczędności, dobre i kilka milionów !

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 08:19:02

mroczne czasy to mają Palestyńczycy we własnym kraju są dyskryminowani przez Żydów a nawet zabijani to tam jest największy rasizm na świecie,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych