Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ad vocem strajk nauczycieli

#strajk nauczycieli

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 11:32:49

Ciekawy cytat z sieci:

"Cała ta komedia ze strajkiem pokazała kim są tak naprawdę nauczyciele - poza ekscesami natury antyintelektualnej, antyestetycznej, a nierzadko amoralnej ludzie formalnie należący do społecznej elity nie wyartykułowali niczego na temat edukacji. Wyartykułowali tyle, że są nauczycielami, a w związku z tym powinni mieć odpowiedni status w hierarchii prestiżu oraz w kwestiach uposażeń. Powszechność wyższego wykształcenia oraz drastyczne obniżenie jego poziomu sprawiło, że mamy idiotów z dyplomami. Cytując klasyka: „Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję”. Dzisiaj maturę zdaje każdy kołek, pracę licencjacką z pedagogiki napisałby każdy rozgarnięty gimnazjalista, a tytułem magistra chełpią się ludzie, którzy przed wojną nie byliby w stanie zdać matury. Nie mówiąc już o tym, że połowa tych magistrów pokończyła kierunki w szkołach z gatunku „Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie”."

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:55:45

gość, dnia 18 Kwie 2019 - 09:56 AM, napisał:
Patriotyzm PiS to uzasadnienie ekonomicznego niewolnictwa polskiej inteligencji mającej harować za grosze i przekazywać owoce swojej pracy w formie socjalu leniwej, niewydajnej, ciemnej i zabobonnej PiSowskiej hołocie noszącej biało-czerwone gacie oraz orzeł na czole.

A tu ciekawy cytat aktualnej definicji patriotyzmu napisany chyba przez uciśnionego nauczyciela.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 13:08:40

Taki ruski standard:)

gość, dnia 18 Kwie 2019 - 09:56 AM, napisał:
Patriotyzm PiS to uzasadnienie ekonomicznego niewolnictwa polskiej inteligencji mającej harować za grosze i przekazywać owoce swojej pracy w formie socjalu leniwej, niewydajnej, ciemnej i zabobonnej PiSowskiej hołocie noszącej biało-czerwone gacie oraz orzeł na czole.

A tu ciekawy cytat aktualnej definicji patriotyzmu napisany chyba przez uciśnionego nauczyciela.

#4 ~Emeryt nauczyciel~

~Emeryt nauczyciel~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 07:03:04

Mam 80 lat i nauczyciele wychodzicie w takie pyskówki wstyd zero kultury.Wnuczka mi to pokazała to całe forum nauczyciele kochani i nauczyciele odpowiadają.Nik was nie szanuje ale i wy nikogo. Nauczyciel kiedy S to był z powołania zarabiał grosze bo mam 1600 emerytury.Teraz macie więcej pensji ponad średni a krajową korepetycje kto kiedyś chodził nikt.Nauczyciel był od nauki.Teraz do zawodu idą lenie i roszczeniowcy bo związki mam to ni załatwią.Wstyd mi że tak nisko z wasza kulturą.Kidys w mieście studia miał nauczyciel i lekarz dziś co drugi w mieście.Powolanie na wykształcenie nie ma sensu.Popoytajcie ale wy inteligencji wiecie.Ja emeryt wiem ile się zarabia w tym mieście gdzie 3 firmy na krzyż po 2 albo ciut więcej u ile godzin inni pracują.Obrazacie rodziców i dzieci.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 07:19:00

Wszyscy oglądają ostatnio sporo wystąpień w telewizji czy w internecie nauczycieli którzy rzekomo domagają się przywrócenia godności dla wykonywanej profesji. Nie wiem jak inni ich wystąpienia oceniają ale dla mnie jeżeli oni uczą podobnie jak potrafią wypromować tą godność to myślę , że bez głębokich reform nic tego nie będzie.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:26:38

Mam 80 lat i nauczyciele wychodzicie w takie pyskówki wstyd zero kultury.Wnuczka mi to pokazała to całe forum nauczyciele kochani i nauczyciele odpowiadają.Nik was nie szanuje ale i wy nikogo. Nauczyciel kiedy S to był z powołania zarabiał grosze bo mam 1600 emerytury.Teraz macie więcej pensji ponad średni a krajową korepetycje kto kiedyś chodził nikt.Nauczyciel był od nauki.Teraz do zawodu idą lenie i roszczeniowcy bo związki mam to ni załatwią.Wstyd mi że tak nisko z wasza kulturą.Kidys w mieście studia miał nauczyciel i lekarz dziś co drugi w mieście.Powolanie na wykształcenie nie ma sensu.Popoytajcie ale wy inteligencji wiecie.Ja emeryt wiem ile się zarabia w tym mieście gdzie 3 firmy na krzyż po 2 albo ciut więcej u ile godzin inni pracują.Obrazacie rodziców i dzieci.

Sam miałeś kiepską wypłatę i uważasz, że powinno tak być dalej? Nauczyciel, to nie tylko mieszkaniec Rypina, gdzie naszą wypłatę uważa sie za wielką. W dużym mieście też żyją nauczyciele i niestety ich wypłaty są dużo poniżej średniej. A tak na marginesie, to chyba nigdy nauczycielem nie byłeś. Przeczytaj to co napisałeś. A jeśli byłeś, to mi wstyd, że nie potrafisz napisać po Polsku.

#7 ~znalezione w sieci~

~znalezione w sieci~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 22:19:02

Ciekawy cytat z sieci:

"Cała ta komedia ze strajkiem pokazała kim są tak naprawdę nauczyciele - poza ekscesami natury antyintelektualnej, antyestetycznej, a nierzadko amoralnej ludzie formalnie należący do społecznej elity nie wyartykułowali niczego na temat edukacji. Wyartykułowali tyle, że są nauczycielami, a w związku z tym powinni mieć odpowiedni status w hierarchii prestiżu oraz w kwestiach uposażeń. Powszechność wyższego wykształcenia oraz drastyczne obniżenie jego poziomu sprawiło, że mamy idiotów z dyplomami. Cytując klasyka: „Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję”. Dzisiaj maturę zdaje każdy kołek, pracę licencjacką z pedagogiki napisałby każdy rozgarnięty gimnazjalista, a tytułem magistra chełpią się ludzie, którzy przed wojną nie byliby w stanie zdać matury. Nie mówiąc już o tym, że połowa tych magistrów pokończyła kierunki w szkołach z gatunku „Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie”."

To prawda, oceny trafione w samo sedno. Niestety, strajkujący nauczyciele zniszczyli swoim zachowaniem do cna autorytet nauczyciela. "A jak wygląda strajk nauczycieli na prowincji (z perspektywy nauczyciela)

Po pierwsze, nauczyciele w większości są przeciwko rządowi (większość za PSL, spora część za POKO, duża część nie ma określonych poglądów politycznych (stwierdzili, że na wybory nie pójdą, bo nie ma na kogo głosować).

Nauczyciele z małych szkółek (50-100 dzieci) raczej nie chcieli się bawić w ten strajk. Powodem ich przystąpienia do strajku wcale nie była niska pensja ani walka z rządem. Głównym powodem była postawa "nie będziemy się wyłamywać, bo inne szkoły nas będą wytykać." Szybko zresztą ten śmieszny strajk się w małych szkółkach zakończył.

Z reguły im większa szkoła, tym zacieklej strajkują i tym bardziej znęcają się nad "łamistrajkami". Tak, tak, proszę państwa, tak zachowują się ludzie, którzy uczą Wasze dzieci życzliwości, tolerancji i poszanowania dla odmiennych poglądów i postaw. Nauczycielom z małych szkół nie mieści się w głowie takie zachowanie (nawet tym przeciwnym rządowi). Nauczyciele w naszej małej szkole (niezależnie od orientacji politycznej) zgodzili się, że:

a) egzaminy powinny się odbywać mimo strajku, bo co dzieci są winne

B) ten strajk i tak nic nam nie da

c) 1000 zł od początku było propozycją nierealną i 200-300 zł by im wystarczyło

d) strajk doprowadził do upadku autorytetu nauczycieli

e) strajk odkrył prawdziwe twarze nauczycieli, którzy zachowują się jak łobuzy dręczące mniejszych i słabszych (w języku angielskim jest takie słowo, które zawsze przychodzi mi na myśl: "bully"), skłócił wewnętrznie środowisko i nastawił rodziców jeszcze bardziej przeciwko nauczycielom

f) piosenki, przebieranki i czarne stroje to żenująca kompromitacja, bo jeśli mamy strajkować, to z godnością

g) Broniarz nie ma pojęcia o pracy nauczyciela  bo od 21 lat nie pracuje w szkole, więc debaty z rządem powinien podjąć się ktoś, kto zna problemy oświaty od podszewki

h) chętnie przyjęlibyśmy propozycję podwyższenia pensum (nawet 40 godz. etatu, w tym dwadzieścia parę godzin lekcji) w zamian za ograniczenie bezsensownej papierologii. To naprawdę nic nikomu nie daje, a nauczyciel nie może skoncentrować się na uczeniu własnego przedmiotu, bo to jest spychane na drugi plan. W tej chwili nie pracujemy dla uczniów, tylko dla kontrolerów, którzy przyjdą sprawdzić, jakie metody stosujemy wobec uczniów z niepełnosprawnością itd. Fajnie, tylko, że jak ktoś opisze te metody, to nie znaczy, że naprawdę je stosuje i na odwrót.

To chyba wszystkie najważniejsze wnioski, co do których wszyscy się zgodziliśmy.

Edit: Przypomniałam sobie jeszcze jedną rzecz. W mojej dawnej szkole pracuje od niedawna taka młoda, zaciekle strajkująca nauczycielka. Słyszałam od bliskiej osoby, że ta pani wdała się w dyskusję z Paniami woźnymi, które powiedziały jej, że rodzice w większości nie popierają tego strajku. Na co rzeczona pani odpowiedziała: "Rodzice to mnie mogą w dupę pocałować." Kurtyna."

#8 ~Zofia~

~Zofia~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 06:42:11

Powie nauczyciel ,że rodzice mogą w d*** pocałować bez komentarza.To jest wszystko na temat tego środowiska,które pieknie i pisze i mówi na pokaz,A e rzeczywistości jest banda leni i arogantow.Tak źle wszyscy wam mówia zmień pracę.Ci co czekaja na etat wejdą i będą dziękować.Pisal ktoś że pi studiach za grosze tiry w sklepie rozladowuje a kierownik pi zawodowce jeszcze krzyczy.Kto na was krzyczy.Kto kontroluje co dziecko nauczyłaś chyba nikt.Rodzic jak coś powie że nie uczą bo trzeba na korepetycje wydawać.To wina dzieci bo dzieci nie chcą. Bzdura po 8 godzinach w 7 klasie idzie prywatnie na korepetycje bo Pani Internet na lekcji ogląda albo głupoty opowiada bo się jej nie chce a dyrektor udaje że ma dobrą kadrę.Lo tam jest kadra i dyrektor przygotowują do matur za rodziców pieniądze.Kto chce zdać od 1 klasy korepetycje tak głośno mówią rodzice między sobą.Nie jest wam wstyd.Po tym strajku społeczeństwo ma dość takiej szkoly.Moze rząd się weźmie za was.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych