Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

A gdzie temat mobbingu w Przedszkolu na Bydgoskiej?

mobbing przedszkole tuchola

71 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 12:59:45

I to może być to.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 15:49:45

Nie zniknoł jest.

#23 ~zbulwersowany~

~zbulwersowany~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 18:01:13

Region   Grudziądz   Mobbing w Domu Pomocy Społecznej nr 2

A tego  tematu o mobbingu to nie usunęli...

A komu przeszkadzał temat w Tucholi???????

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:23:25

Poprawnym politycznie.

#25 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 11:13:15

Czytałam wpisy, również te usunięte, i dziwi mnie bardzo, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że wpisujący rzucając co chwilę modnym słowem "mobbing" ANI RAZU nie podali na czym on miałby rzekomo polegać. A może drogie panie po prostu Wam się nie chce pracować?! Może teraz wszyscy pojedziemy po Was? Może w dojrzałym wieku nauczycie się empatii i zrozumiecie, jak może czuć się ktoś, kogo szkaluje się anonimowo na forum?! Ale nie, bo przecież zniżylibyśmy się do Waszego poziomu. A tego nie chcemy. Więc skupmy się na faktach. 
Ktoś napisał o rzekomym mobbingu w przedszkolu. Podobno mówiono o nim na radzie. Więc kto to zrobił? Dyrektorka? Powszechnie w Tucholi wiadomo, że chodzi o dwie osoby - które same o tym gadają - nie zgadzające się z dyrektorką. Kto więc wpisuje szkalujące teksty? A może burmistrz? Bo przecież też był na radzie. Jeżeli, rozsądnie, założymy, że ani dyrektorka ani burmistrz nie plują sami na siebie na forum, to kto jeszcze był na tej radzie? 
Przypuśćmy, że w przedszkolu jest jednak mobbing. Każdy normalny, dorosły, odpowiedzialny człowiek poszedłby z tym do sądu pracy. Poza tym ma inne dostępne pracownikom środki, np. może napisać skargę na dyrektora do rady, może wezwać inspekcje pracy, może skontaktować się z kuratorium. Mało? Jeśli jednak nie robi tego, a - jak można przypuszczać - zakłada szkalujący post, to jak nazwać taką osobę? Czy ktoś z Państwa chciałby, aby taka osoba, która knuje po kątach uczyła Wasze dzieci?! 
Pytanie kolejne - czy rzucający tak łatwo oskarżenia o mobbing "pokrzywdzone" mają pojęcie na czym on polega? 
Czy zdają sobie sprawę z tego, że oczeriając dyrektorkę publicznie, bez dowodów, to ONI wobec niej stosują mobbing!? Wątpię, bo nie podejrzewam tak zachowujących się osób o taką wiedzę. 
Zastanawiam się, dlaczego o mobbingu słyszy się głównie, gdy chodzi o budżetówkę, a zwłaszcza - szkoły. Puk, puk, proszę szanownego państwa - wymaganie od kogoś zaangażowania w pracę nie jest mobingiem. 
Pracuję w prywatnej firmie. Czasami sprzeczamy się z szefową, nawtykamy sobie, powiemy, co komu leży na sercu. Czasami ona przyznaje nam rację, a czasami nie. Nasze relacje są raz lepsze, raz gorsze. Jeżeli byśmy stwierdzili, że nasza szefowa przegina, to wystosowalibyśmy oficjalne pismo do jej zwierzchnika. Nie sądzę, aby komuś z nas do głowy przyszło jechać na niej na jakimś forum. Bo to jest po prostu żenujące i świadczy tylko, i wyłącznie o wpisujących! Niektórzy do tego nie dorośli, zostali na podwórku, gdzie knuło się przeciwko koleżance, której się czegoś zazdrościło. I takie osoby uczą nasze dzieci! Ratunku! Niestety, drogie panie nauczycielki z tego przedszkola, ale zachowanie (zakładanie takiego wątku), jak przypuszczam, jednej Waszej koleżanki, kładzie się cieniem na Was wszystkie. Nie pozwólcie na to. 
Pierwszy założony wątek na temat mobbingu zniknął - mam nadzieję, że dyrektorka skopiowała sobie te posty. Mam nadzieję, że zbiera je i zrobi z nich użytek; policja może przecież ustalić IP i dane osobowe autorów niestosownych wpisów, a dyrektorka może wnieść do sądu akt oskarżenia o zniesławienia i zniewagi. Mam taką nadzieję, ponieważ nie godzę się na to, że ktoś anonimowo oczernia innych, czy na tym forum, czy na jakimś innym. To po prostu jest podłe. 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 23:38:40

Marzenko! Nie strasz ludzi, bo to co piszesz to zastraszanie......

#27 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 08:40:14

Czytałam wpisy, również te usunięte, i dziwi mnie bardzo, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że wpisujący rzucając co chwilę modnym słowem "mobbing" ANI RAZU nie podali na czym on miałby rzekomo polegać. A może drogie panie po prostu Wam się nie chce pracować?! Może teraz wszyscy pojedziemy po Was? Może w dojrzałym wieku nauczycie się empatii i zrozumiecie, jak może czuć się ktoś, kogo szkaluje się anonimowo na forum?! Ale nie, bo przecież zniżylibyśmy się do Waszego poziomu. A tego nie chcemy. Więc skupmy się na faktach. 
Ktoś napisał o rzekomym mobbingu w przedszkolu. Podobno mówiono o nim na radzie. Więc kto to zrobił? Dyrektorka? Powszechnie w Tucholi wiadomo, że chodzi o dwie osoby - które same o tym gadają - nie zgadzające się z dyrektorką. Kto więc wpisuje szkalujące teksty? A może burmistrz? Bo przecież też był na radzie. Jeżeli, rozsądnie, założymy, że ani dyrektorka ani burmistrz nie plują sami na siebie na forum, to kto jeszcze był na tej radzie? 
Przypuśćmy, że w przedszkolu jest jednak mobbing. Każdy normalny, dorosły, odpowiedzialny człowiek poszedłby z tym do sądu pracy. Poza tym ma inne dostępne pracownikom środki, np. może napisać skargę na dyrektora do rady, może wezwać inspekcje pracy, może skontaktować się z kuratorium. Mało? Jeśli jednak nie robi tego, a - jak można przypuszczać - zakłada szkalujący post, to jak nazwać taką osobę? Czy ktoś z Państwa chciałby aby taka osoba, która knuje po kątach uczyła Wasze dzieci?! 
Pytanie kolejne - czy rzucający tak łatwo oskarżenia o mobbing "pokrzywdzone" mają pojęcie na czym on polega? 
Czy zdają sobie sprawę z tego, że oczeriając dyrektorkę publicznie, bez dowodów, to ONI wobec niej stosują mobbing!? Wątpię, bo nie podejrzewam tak zachowujących się osób o taką wiedzę. 
Zastanawiam się, dlaczego o mobbingu słyszy się głównie, gdy chodzi o budżetówkę, a zwłaszcza - szkoły. Puk, puk, proszę szanownego państwa - wymaganie od kogoś zaangażowania w pracę nie jest mobingiem. 
Pracuję w prywatnej firmie. Czasami sprzeczamy się z szefową, nawtykamy sobie, powiemy, co komu leży na sercu. Czasami ona przyznaje nam rację, a czasami nie. Nasze relacje są raz lepsze, raz gorsze. Jeżeli byśmy stwierdzili, że nasza szefowa przegina, to wystosowalibyśmy oficjalne pismo do jej zwierzchnika. Nie sądzę, aby komuś z nas do głowy przyszło jechać na niej na jakimś forum. Bo to jest po prostu żenujące i świadczy tylko, i wyłącznie o wpisujących! Niektórzy do tego nie dorośli, zostali na podwórku, gdzie knuło się przeciwko koleżance, której się czegoś zazdrościło. I takie osoby uczą nasze dzieci! Ratunku! Niestety, drogie panie nauczycielki z tego przedszkola, ale zachowanie (zakładanie takiego wątku), jak przypuszczam, jednej Waszej koleżanki, kładzie się cieniem na Was wszystkie. Nie pozwólcie na to. 
Pierwszy założony wątek na temat mobbingu zniknął - mam nadzieję, że dyrektorka skopiowała sobie te posty. Mam nadzieję, że zbiera je i zrobi z nich użytek; policja może przecież ustalić IP i dane osobowe autorów niestosownych wpisów, a dyrektorka może wnieść do sądu akt oskarżenia o zniesławienia i zniewagi. Mam taką nadzieję, ponieważ nie godzę się na to, że ktoś anonimowo oczernia innych, czy na tym forum, czy na jakimś innym. To po prostu jest podłe.

Śmiech --- Piszesz o anonimowości a sam wpisuje się jako "gosc"

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 11:25:51

Dziwna ta nasza władza skoro toleruje mobbing,przeciez moze na tym się przejechać nie tylko p.G ale i władza,a warto stracić wygodne mniemam krzesło a może fotel....

#29 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 15:43:45

Śmiech --- Piszesz o anonimowości a sam wpisuje się jako "gosc"

Tylko, że ja NIE ZAKŁADAM WĄTKÓW SZKALUJĄCYCH INNE OSOBY, a o tym piszę, ale wiem, że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Współczuję. I polecam czytanie książek:). 

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 22:51:01

Co to jest mobbing?

Mobbing jest zjawiskiem, które może mieć miejsce w pracy. Jest to długotrwałe, powtarzające się złe traktowanie pracownika, dręczenie go, straszenie, wyzywanie, ośmieszanie. 

Typowymi przykładami mobbingu jest szantażowanie zwolnieniem, nieuzasadniona krytyka, publiczne upokarzanie, przydzielanie zbyt wielu obowiązków w porównaniu z innymi pracownikami lub nieprzydzielanie żadnych zadań do wykonania, izolowanie pracownika od grupy współpracowników, wykluczenie z zespołu. 

Prześladowcą – mobberem – może być zarówno pracodawca, jak i współpracownicy. 

Uwaga: mobbing jest w Polsce zakazany, a pracodawca ma obowiązek mu zapobiegać.

Jak postępować w sytuacji mobbingu

Częstym powodem mobbingu jest to, że prześladowcy czują się bezkarni, bo ich ofiary milczą. 

Osoby, które są ofiarami mobbingu w pracy, powinny:

• rozmawiać o tym z jak największą ilością osób;
  • rozmawiać o swojej sytuacji z innymi pracownikami, związkami zawodowymi, rodziną, prawnikiem;
  • zapisywać miejsce i czas wszystkich incydentów;
  • komunikować się z prześladowcą pisemnie (np. drogą mailową lub wysyłając listy polecone);
  • jeśli istnieje konieczność bezpośredniego spotkania z prześladowcą, spotkanie to powinno przebiegać w towarzystwie świadka;
  • zgłosić się do związków zawodowych lub stowarzyszeń, które pomagają ofiarom mobbingu

(Migrant.info.pl)

#31 ~tęskniący za Narnią~

~tęskniący za Narnią~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:53:27

Ktoś napisał o rzekomym mobbingu w przedszkolu. Podobno mówiono o nim na radzie. Więc kto to zrobił?
[...........]

Prywatna firma, powiadasz? Buahahaha!!!!! Tak powiało "samoobroną", że nikt w to nie uwierzył... ;)

Jak ktoś wcześniej tu napisał, w prywatnej firmie mobbing szybko wyczyści "niewidzialna ręka rynku".

80% przypadków mobbingu jest odnotowywane w instytucjach państwowych, gdzie przełożeni mają duże poczucie bezkarności, w firmie prywatnej mobbingujący szef wydaje na siebie wyrok z egzekucją w trybie natychmiastowym. W służbach państwowych niestety jest z tym o wiele gorzej. Obawa mobingowanych osób przed utratą pracy i wysokie bezrobocie stwarzają idealne warunki dla rozwoju niebezpiecznego zjawiska, jakim jest mobbing...

Link do ciekawego artykułu w tym temacie:

http://asta24.pl/ind...list&s=1&t=3858

#32 ~i jak tu się nie oburzać??~

~i jak tu się nie oburzać??~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 09:26:24

i jeszcze przeklejka z innego forum (http://forum.pomorsk...ostwie-t152515/), bo temat wygląda na zbieżny...:

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:03:02

Szymon, o ile się nie mylę to starosta Gromowska jeszcze nikogo z rodziny w starostwie nie zatrudniła , czego nie można było powiedzieć o Mówinskim i jego ekipie. A jeśli chcesz niusa to burmistrz kazał pani dyrektor przedszkola nr1 zatrudnić córkę pana prezesa spółdzielni mieszkaniowej przez co zwolniła doświadzoną przedszkolankę.

#33 ~Anty-Prezydent~

~Anty-Prezydent~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 18:29:23

To jeszcze nic.. Bo Prezydent Tucholi już załatwił raz córce Pana Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej prace w SP nr 1.. do tego stopnia że Dyrektor tej placówki innym osobom które złożyły również CV mówił wciąż że pracy nie ma i nie będzie w najbliższym czasie..a wręcz przeciwnie że będą zwolnienia.. a 1 września niespodzianka .. mamy nową Panią nauczycielkę świeżo po studiach.. bez doświadczenia.. i jak widać nie na stałe się udało że Pani Córka Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej znów musiała szukać pracy na nowy rok.. i tu nasz Prezydent znów się wykazał.. a Pani Dyrektor Przedszkola nie miała nic do powiedzenia.. Więc nic dziwnego że rodzice będący na audiencji u szanownego Prezydenta i w Gminnym Zespole Oświatowym nic nie wskórali.. z góry już rozdysponowane było powyższe miejsce pracy dla Pani Córeczki Prezesa Spółdzielni.. który nie wiadomo jakie ploteczki może przynieść naszemu Prezydentowi.. i kiedy może się przydać :)

Czasami wydaje mi się że to nie dzieje się naprawdę

#34 ~thence lsonpces~

~thence lsonpces~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 19:30:52

I teraz już wiadomo dlaczego w radzie gminy nie ma opozycji , ktorą rzekomo był pan prezes i młody wojtek.... Nasz włodarz wie jak załatwić sprawę- opozycji się pozbył, jerosławskiego też, a wszystko w białych rękawiczkach. Zresztą Mówińskiego też nie on nagrodził tylko skarbnik- współczuję temu panu. Może w końcu wTucholi powstanie jakaś porządna gazeta, która zamiast kadzić władzy wytknie błędy i lud przejrzy na oczy w następnych wyborach :ph34r:

#35 ~Swój~

~Swój~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:40:35

To jeszcze nic.. Bo Prezydent Tucholi już załatwił raz córce Pana Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej prace w SP nr 1.. do tego stopnia że Dyrektor tej placówki innym osobom które złożyły również CV mówił wciąż że pracy nie ma i nie będzie w najbliższym czasie..a wręcz przeciwnie że będą zwolnienia.. a 1 września niespodzianka .. mamy nową Panią nauczycielkę świeżo po studiach.. bez doświadczenia.. i jak widać nie na stałe się udało że Pani Córka Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej znów musiała szukać pracy na nowy rok.. i tu nasz Prezydent znów się wykazał.. a Pani Dyrektor Przedszkola nie miała nic do powiedzenia.. Więc nic dziwnego że rodzice będący na audiencji u szanownego Prezydenta i w Gminnym Zespole Oświatowym nic nie wskórali.. z góry już rozdysponowane było powyższe miejsce pracy dla Pani Córeczki Prezesa Spółdzielni.. który nie wiadomo jakie ploteczki może przynieść naszemu Prezydentowi.. i kiedy może się przydać :)

Czasami wydaje mi się że to nie dzieje się naprawdę

i słusznie Ci się wydaje, bo to się nie dzieje, nie mamy prezydenta, Tuchola to mała mieścinka ;(...

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:17:09

Szymon, o ile się nie mylę to starosta Gromowska jeszcze nikogo z rodziny w starostwie nie zatrudniła , czego nie można było powiedzieć o Mówinskim i jego ekipie. A jeśli chcesz niusa to burmistrz kazał pani dyrektor przedszkola nr1 zatrudnić córkę pana prezesa spółdzielni mieszkaniowej przez co zwolniła doświadzoną przedszkolankę.

A nikogo nie dziwi zatrudnienie pana z wykształceniem zawodowym na stanowisko urzędnika w starostwie? Czym ujął ten pan panią starościnę zanim zaproponowała mu stanowisko bez konkursu? Osoby z zasadniczym zawodowym mają bardzo wysoką wiedzę w wykonywanym zawodzie. Wiedza ta nie przekracza ram  wykwalifikowanego pracownika do wykonywania  robót fizycznych, określonego wyuczonego zawodu, ale na  litość boską nie urzędnika. Nie jestem pewien, mogę się mylić ale też słyszałem, że w  starostwie pracuje emerytowany policjant? czy coś wiecie o tym? 

#37 ~Doc dr hab mgr inż~

~Doc dr hab mgr inż~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 22:04:58

A nikogo nie dziwi zatrudnienie pana z wykształceniem zawodowym na stanowisko urzędnika w starostwie? Czym ujął ten pan panią starościnę zanim zaproponowała mu stanowisko bez konkursu? Osoby z zasadniczym zawodowym mają bardzo wysoką wiedzę w wykonywanym zawodzie. Wiedza ta nie przekracza ram  wykwalifikowanego pracownika do wykonywania  robót fizycznych, określonego wyuczonego zawodu, ale na  litość boską nie urzędnika. Nie jestem pewien, mogę się mylić ale też słyszałem, że w  starostwie pracuje emerytowany policjant? czy coś wiecie o tym? 

Jasne, że wiemy.

Po transformacji gospodarczej w Polsce prezydentem został człowiek z wykształceniem zawodowym.

Potem dostał nagrodę Nobla... (świat tak chciał, nie jego rodzina)

Z drugiej strony nie brak na świecie baranów z wykształceniem wyższym, po co więc takie generalizowanie? Najwyraźniej chcesz komuś dopiec, panie kolego...?

#38 ~niezapominajka~

~niezapominajka~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 00:32:22

tak odnosnie przedszkola na Bydgoskiej . Burmistrza i Pani Dyrektor . Wiedzą Państwo że zlikwidowano grupę integracyjną??? gdzie chore dzieci mogły sie uczyć od zdrowych a zdrowe tolerancji dla chorych . Mamy 21 pierwszy wiek a nasz Burmistrz cofa się w decyzjach do ciemnogrodu a Pani dyrektor mu klaszcze brawo .

#39 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:21:09

Szymon, o ile się nie mylę to starosta Gromowska jeszcze nikogo z rodziny w starostwie nie zatrudniła , czego nie można było powiedzieć o Mówinskim i jego ekipie.

No faktycznie...

ale znajomków to sporo poczynając od dyrektorów (za jej kadencji 2 osoby z gminy cekcyn zasiadły na stołkach) a kończąc na kilku osobach z cekcyna na wiecznych stażach w starostwie i jednostkach podległych... nochyba, ze to taki przypadkowy zbieg okoliczności dla łatwowiernych

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 11:53:17

Jasne, że wiemy.

Po transformacji gospodarczej w Polsce prezydentem został człowiek z wykształceniem zawodowym.

Potem dostał nagrodę Nobla... (świat tak chciał, nie jego rodzina)

Z drugiej strony nie brak na świecie baranów z wykształceniem wyższym, po co więc takie generalizowanie? Najwyraźniej chcesz komuś dopiec, panie kolego...?

To według ciebie drogi kolego bez tytułu człowiek z wykształceniem zasadniczo zawodowym jak ty powinien zostać koniecznie!:

- urzędnikiem tak jak się stało za czasów starościny, oczywiście nabór bez konkursu.

-  jak najbardziej prezydentem, bo po zawodówce to taki człek lotny, że jak sam piszesz 'baran z wyższym' mu nie dorówna.

- i po kilku latach obowiązkowo dać każdemu 'nobla' bez względu w jakim zawodzie wykwalifikowanego pracownika się wyuczył?

Taki sobie Marksizm ma powstać? Czyli władza z klasy robotniczej? NO NO pogratulować! Nie! no cały świat by przecierał oczy ze zdumienia, że my nadal w głębokim komunizmie. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mobbing, przedszkole, tuchola

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych