Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

3 miliony nie potrzebne? czyli olać conkret

329 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 20:28:27

no to ostatni artykuł w gazecie pokazał jak władze kowalewa podchodzą do majątku gminy. tyle dróg do zrobienia, tyle potrzeba do kupienia nowych samochodów dla strażaków, potrzebny żłobek a burmistrz mówi- no trudno nie chcemy 3 milionów z podatku - zamknijmy Conkret. co za ludzie.

#2 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 20:41:00

Czy burmistrz dziala na szkodę miasta?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 22:51:49

Czy burmistrz dziala na szkodę miasta?

Ludzie są przewidywalni. Burmistrz Żurawski nie jest wyjątkiem... Obwodnica - wybory , wybory - obwodnica... Nie daje wam to do myślenia? Jesienią (naturalnie przed wyborami) temat obwodnicy, zapewne ponownie będzie głośny...

#4 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 23:28:20

Ludzie są przewidywalni. Burmistrz Żurawski nie jest wyjątkiem... Obwodnica - wybory , wybory - obwodnica... Nie daje wam to do myślenia? Jesienią (naturalnie przed wyborami) temat obwodnicy, zapewne ponownie będzie głośny...

a czy przypadkiem Minister Rolnictwa/ Środowiska nie podpisał pozwolenia pod rozbudowę Concret-u?

#5 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 05:16:31

no to ostatni artykuł w gazecie pokazał jak władze kowalewa podchodzą do majątku gminy. tyle dróg do zrobienia, tyle potrzeba do kupienia nowych samochodów dla strażaków, potrzebny żłobek a burmistrz mówi- no trudno nie chcemy 3 milionów z podatku - zamknijmy Conkret. co za ludzie.

Po pierwsze nie zamknijmy tylko UCYWILIZUJMY . A po drugie to skoro masz taki pęd do kasy to może zróbmy w Kowalewie skład odpadów radioaktywnych albo wpuśćmy Ukrow z fermą drobiu na kilkadziesiąt tysięcy sztuk . Kasa też będzie i większa niż z Conkretu ! Przestań pleść bzdury klakierku . Na dzień dzisiejszy Conkret łamie prawo funkcjonując bez pozwoleń wodnoprawnych. Decyzji RDOŚ też nie wypełnił i w rowie dalej jest syf . To bodaj największy szkodnik środowiskowy w gminie . 

Jak się wreszcie ucywilizuje to nikt nie będzie protestował przeciwko jakiejś rozbudowie , ale póki co trzeba uważnie patrzeć na jego "inwestycje" .....

#6 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 05:20:57

a czy przypadkiem Minister Rolnictwa/ Środowiska nie podpisał pozwolenia pod rozbudowę Concret-u?

A czy przypadkiem okoliczni mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia w temacie rozbudowy ? Na szczęście czasy grabosiowe minęły ! 

#7 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 09:58:06

Liczy się globalnie cała gmina,a nie kilku mieszkańców.

#8 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 10:09:52

Pięciuset to nie kilku ......

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 10:52:54

Kup sobie globus gminy, może to pobudzi ci szare komórki do aktywności!

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 11:44:46

Gwoli wyjaśnienia dla Osób zainteresowanych.
Temat: Wniosek Burmistrza Kowalewa Pomorskiego z dnia 15 stycznia 2018r (znak: TIiGG.6722.1.2017) w sprawie przeznaczenia na cele nierolnicze gruntów rolnych.
Zgoda wyrażona w decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze nie oznacza, że tereny te automatycznie stają się terenami "budowlanymi". Dopiero miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, sporządzony w trybie określonym w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zmienia przeznaczenie tych gruntów. Należy podkreślić, że władze gminy w przypadku uzyskania zgody Ministra  w żaden sposób nie są związane wyrażoną zgodą, gdyż mogą odstąpić w całości lub w części od przeznaczenia tych gruntów na cele nierolnicze (zob.wyrok NSA z 25.11.2013r. sygn.akt II OPS 1/13).
Do momentu, w którym miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie zostanie uchwalony, grunty rolne objęte decyzją Ministra posiadają dotychczasowe przeznaczenie.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 12:14:56

znaleźli sobie temat zastępczy - jeżeli była umowa z urzędem, radą i burmistrzem, to będzie musiała być egzekwowana. Stać nas na kary umowne? Może. Tyle o tym.
Gdzie bieżące działanie i plany na przyszłość?
Gdzie dbanie o wizerunek KowAlewa? Nie wspomnę już o czystości miasta.
Hej #realisto, tego "grabosia" to niedługo w szafie zobaczysz, musiał Ci chyba w ryło przyłożyć lub nadepnąć na jakieś Twoje szemrane interesy, że Go tak często przywołujesz.
Na tę chwilę Jaś musi się jeszcze duuuuuużo nauczyć, serio, serio :-)

#12 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 13:13:32

znaleźli sobie temat zastępczy - jeżeli była umowa z urzędem, radą i burmistrzem, to będzie musiała być egzekwowana. Stać nas na kary umowne? Może. Tyle o tym.
Gdzie bieżące działanie i plany na przyszłość?
Gdzie dbanie o wizerunek KowAlewa? Nie wspomnę już o czystości miasta.
Hej #realisto, tego "grabosia" to niedługo w szafie zobaczysz, musiał Ci chyba w ryło przyłożyć lub nadepnąć na jakieś Twoje szemrane interesy, że Go tak często przywołujesz.
Na tę chwilę Jaś musi się jeszcze duuuuuużo nauczyć, serio, serio :-)

Umowa? Umówić to się możesz z sąsiadem na wódkę, jeśli będzie chciał.
Gmina to nie prywatny folwark jej włodarza i radnych.
A jeśli chodzi o czystość, to chyba nadal nam firma z Wąbrzeźna śmieci wywozi, więc o czym tu pieprzysz?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 13:18:58

Podpisałeś się chłopie swoją niewiedzą. Polecam doczytać. To naprawdę nie boli.

#14 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 13:20:02

Podpisałeś się chłopie swoją niewiedzą. Polecam doczytać. To naprawdę nie boli.

Popisałeś się, oj popisałeś.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 13:56:40

Postanowiłem podzielić się z państwem swoimi spostrzeżeniami i teorią na temat konfliktu, który z mojego punktu widzenia, po dwóch dekadach funkcjonowania firmy na terenie gminy, nie powinien  mieć miejsca. 

Warto zastanowić się, czy pojawienie się tematu na forum w roku wyborów samorządowych, z widocznym podkręcaniem napięcia przeciwko przedsiębiorcy, jest czystym przypadkiem? 

W najbliższym sąsiedztwie firmy, tj. w odległoći około trzech kilometrów, położonych jest siedem wsi ( Borówno, Elzanowo, Mariany, Mlewiec, Nowy Dwór, Srebrniki, Wielkie Rychnowo), które zamieszkuje ponad dwa tysiące dwustu mieszkańców

Borówno, Nowy Dwór i Wielkie Rychnowo to bezsprzecznie miejscowości najbliżej położone i uwaga,  liczba mieszkańców w tych wsiach to ponad tysiąc trzysta osób. 

Podpisów zebrano blisko pięćset, czyli  daleko do połowy liczby mieszkańców, najbliższych wsi. Na zakończenie proponuję skupić się na marnej frekwencji na  spotkaniu z ministrem Ardanowskim, co również daje do myślenia. I ostatnie pytanie - czy w związku z zaistniałą sytuacją, ktoś skorzystał w wymiarze politycznym?  Widoczny populizm? 

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 16:36:40

Postanowiłem podzielić się z państwem swoimi spostrzeżeniami i teorią na temat konfliktu, który z mojego punktu widzenia, po dwóch dekadach funkcjonowania firmy na terenie gminy, nie powinien mieć miejsca.
Warto zastanowić się, czy pojawienie się tematu na forum w roku wyborów samorządowych, z widocznym podkręcaniem napięcia przeciwko przedsiębiorcy, jest czystym przypadkiem?
W najbliższym sąsiedztwie firmy, tj. w odległoći około trzech kilometrów, położonych jest siedem wsi ( Borówno, Elzanowo, Mariany, Mlewiec, Nowy Dwór, Srebrniki, Wielkie Rychnowo), które zamieszkuje ponad dwa tysiące dwustu mieszkańców.
Borówno, Nowy Dwór i Wielkie Rychnowo to bezsprzecznie miejscowości najbliżej położone i uwaga, liczba mieszkańców w tych wsiach to ponad tysiąc trzysta osób.
Podpisów zebrano blisko pięćset, czyli daleko do połowy liczby mieszkańców, najbliższych wsi. Na zakończenie proponuję skupić się na marnej frekwencji na spotkaniu z ministrem Ardanowskim, co również daje do myślenia. I ostatnie pytanie - czy w związku z zaistniałą sytuacją, ktoś skorzystał w wymiarze politycznym? Widoczny populizm?

Czyli w skrucie, podpisało się +/- 22% mieszkańców z ponad 2200 zamieszkujących sąsiadujące wsie. Wystarczy, że nie są to indywidualne petycje, tylko zbierane przez kogoś podpisy i wszystko jasne. Coś mi się wydaje, że dożynki to kolejny punkt programu propagandowego. Myślcie ludzie, myślcie...

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 17:12:23

Moje odczucia są podobne.To jest zwykły populizm.Skorzystał na tym politycznie obecny burmistrz na pewno.Byłem na tym spotkaniu gdzie ściągnięto pana Ardanowskiego /z obcji obecnego burmistrza/pan minister powiedział: to dobrze ,ze powstaje zakład który daje podatki i zatrudnienie.Warunek,ze jest zgodne z prawem.Sam wydał opinię pozytywną.Pracuję w tym zakładzie i nowa inwestycja nie przeszkadza nikomu.TO TYLKO POLITYKA.Mieszkańcy będą tego kiedyś bardzo żałować.Znam wiele radnych innych gmin,ze takiego biznesmena by w...................zeli  od zaraz..

#18 ~Wlk Rychnowo~

~Wlk Rychnowo~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 19:33:19

Też uważam że taki zakład powinien być przecież on daje miejscowym ludziom pracę .

#19 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 19:46:19

Gwoli wyjaśnienia dla Osób zainteresowanych.
Temat: Wniosek Burmistrza Kowalewa Pomorskiego z dnia 15 stycznia 2018r (znak: TIiGG.6722.1.2017) w sprawie przeznaczenia na cele nierolnicze gruntów rolnych.
Zgoda wyrażona w decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze nie oznacza, że tereny te automatycznie stają się terenami "budowlanymi". Dopiero miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, sporządzony w trybie określonym w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zmienia przeznaczenie tych gruntów. Należy podkreślić, że władze gminy w przypadku uzyskania zgody Ministra w żaden sposób nie są związane wyrażoną zgodą, gdyż mogą odstąpić w całości lub w części od przeznaczenia tych gruntów na cele nierolnicze (zob.wyrok NSA z 25.11.2013r. sygn.akt II OPS 1/13).
Do momentu, w którym miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie zostanie uchwalony, grunty rolne objęte decyzją Ministra posiadają dotychczasowe przeznaczenie.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 20:08:55

Też uważam że taki zakład powinien być przecież on daje miejscowym ludziom pracę .

Jak wyjaśnić to tym, którzy zrobili sobie narzędzie politycznej propagandy z uczciwego przedsiębiorcy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych