Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

2019-04-08, 17:46 Katarzyna Bogucka, Elżbieta Rupniewska Urywa się telefon w kuratorium. Ponad 200 nauczycieli chce pomóc przy egzaminach Już ponad 2


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:52:42

Wizytatorzy nie nadążają odbierać maili i telefonów, wciąż przyjmują zgłoszenia, których z godziny na godzinę przybywa. Najwięcej, bo ponad 80 ofert wsparcia pochodzi z Bydgoszczy, co zdaniem kuratora Marka Gralika, jest bardzo dobrą wiadomością, ponieważ w mieście od tablic odeszło wielu nauczycieli.
Komunikat ukazał się na stronie kuratorium pod koniec ubiegłego tygodnia. "Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się zgłaszać do Kuratoriów Oświaty" - ogłoszono tuż przed planowanym strajkiem w oświacie. Jak czytamy w informacji, "każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego".
W Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Rozporządzenie dające taką możliwość podpisała Minister Edukacji Narodowej. Ma to pozwolić na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów, "gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole" - czytamy na stronie kuratorium.
Zainteresowani współpracą z Kuratorium Oświaty mogą się kontaktować z wizytatorem regionu województwa kujawsko - pomorskiego Sławomirem Koniczyńskim, tel.: 532 997 592

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych