Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

„Sieci”: Mroczna tajemnica polityki


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 13:51:16

Dziennikarze tygodnika „Sieci” ujawniają, że za potężną maszyną politycznego hejtu w Internecie stoją ludzie Platformy Obywatelskiej i jej pieniądze.

To SokzBuraka – najbardziej hejterski obszar Internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości – został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu.

 

Marek Pyza i Marcin Wikło opisują internetową społeczność SokzBuraka. To strony i profile społecznościowe z memami i żartami związanymi z polityką, a w rzeczywistości jedno z najbardziej hejterskich źródeł uderzających w Prawo i Sprawiedliwość mieszanką drwin, manipulacji i kłamstw. To tutaj internauci zostali nakarmieni kłamstwem o aborcji, której miała dokonać Małgorzata Wassermann, oraz niewybrednymi kpinami z prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. To tutaj była największa chyba kumulacja fotografii Beaty Szydło czy Jarosława Kaczyńskiego z powykrzywianymi twarzami. Trzeba naprawdę się postarać, by znaleźć tak złe ujęcia i dodać do nich jeszcze zmyślone cytaty. Robione jest to z zajadłością i konsekwencją, która wskazuje, że nie mamy do czynienia ze spontaniczną działalnością pasjonata PO – zauważają autorzy artykułu.

 

Pyza i Wikło piszą, że SokzBuraka to potężny oręż w walce politycznej Platformy Obywatelskiej, za którym stoi sprawny piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – autor strony, który dziś wypiera się pracy przy tym projekcie. Dziennikarze odkrywają jego powiązania z Platformą Obywatelską. Udało się nam dowiedzieć, że od kwietnia br. Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu. […] Nie wiemy, co dokładnie robi dla stołecznego ratusza Kozak-Zagozda. Ale wiemy, ile zarabia. Przez ostatnie pięć miesięcy (od kwietnia) otrzymał co najmniej 25 tys. zł. […] Drugim etatem Kozaka-Zagozdy jest praca w partii Platforma Obywatelska. Jest tam zatrudniony od lutego 2018 r. do dziś. Jego wynagrodzenie to miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w sumie ponad 150 tys.). W tym samym czasie współpracuje także z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, co miesiąc takie same pieniądze, też kilka tysięcy. Najlepszym czasem do zarobku są kampanie wyborcze – piszą Pyza i Wikło.

 

Konrad Kołodziejski w artykule „Państwo dobrobytu” analizuje przedwyborczą sytuacje w Polsce i program wyborczy PiS. Przypomina, że nasz kraj został ostro doświadczony przez totalitaryzmy i zniszczenia wojenne. To sprawia, że w ciągu powojennego półwiecza utrwaliła się i pogłębiła cywilizacyjna oraz materialna przepaść dzieląca Polskę od zachodniej części Europy. Trudny okres transformacji sprawił, że po 1989 roku rozwój ekonomiczny był nierównomierny dla każdego z rodaków. Utworzyła się wąska grupa elit, uzależnienie od zagranicznego kapitału oraz rozwarstwienie społeczne. Teraz transfer środków przywraca wielu wykluczonym ich przynależność do wspólnoty, stają się oni na powrót obywatelami, którymi byli dotąd jedynie na papierze.

 

Realizowaną od 2015 r. strategię PiS można uznać za jedyną – jak dotąd – skuteczną próbę wyeliminowania błędów popełnionych po 1989 r. i wyrównania utraconych wówczas szans. Kołodziejski zauważa, że tak jak w dziełach Maynarda Keynesa i Johna Kennetha Galbraitha, PiS zakłada zwiększenie roli państwa jako instytucji stymulującej procesy gospodarcze. Aby państwo mogło być silne musiało załatać lukę VAT-owską, zrepolonizować banki oraz stworzyć Państwowy Fundusz Rozwoju. Ten ostatni ma nieocenione zasługi we wspieraniu krajowej gospodarki.

 

W artykule „Córka generała chce do Senatu” Jakub Augustyn Maciejewski pisze o Monice Jaruzelskiej, która postanowiła aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym i w 2018 roku w wyborach samorządowych. Może liczba ośmiu i pół tysiąca głosów nie jest na skalę stolicy zbyt imponująca, ale Jaruzelska stała się jedyną radną z ramienia SLD. Szeroko komentowano jej opinię na temat aborcji. „Dla mnie aborcja po prostu nie jest czymś, co jest OK” – powiedziała. Teraz Monika Jaruzelska startuje w wyborach do Senatu jako kandydatka niezależna. W jednym z wywiadów zasugerowała, że Włodzimierz Czarzasty ze względu na romans z rzeczniczką prasową swojej partii, która eliminuje polityczne rywalki ze swojego otoczenia. Jaruzelska sama aspiruje do osoby łagodzącej wojnę polsko-polską. Zamierza „znieść podział na sorty”. W wypowiedzi dla „Sieci” tak widzi genezę swoich poglądów. – Wychowałam się w otoczeniu, w którym z jednej strony byli ochroniarze mojego ojca, gdzie do niektórych mówiłam „wujku”, a z drugiej – moi znajomi krytycznie nastawieni do PRL, pochodzący z opozycyjnych domów. Musiałam ambiwalencję tego świata jakoś zaabsorbować. To procentuje także dzisiaj, bo potrafię wysłuchać ludzi i poszukać właściwego rozwiązania. Autor artykułu nie uważa Jaruzelskiej za radykała.

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 15:38:34

heh, zmiana nicku, boisz sie ciagle pod tym samym, i tak bedziesz zablokowany#3 Fisia:)

Fisia:)

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 511 postów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 16:40:40

heh, zmiana nicku, boisz sie ciagle pod tym samym, i tak bedziesz zablokowany

A skąd taka pewność że to jedna i ta sama osoba pisze pod innymi nickami? A zablokować za co? Za obrazek powyżej?Obrazek ukazuje tego pana jaki jest w rzeczywistości, przecież on nie jest normalny i wygląd jego twarzy o tym świadczy. Nie będe dosadnie o nim pisała bo w szał zaraz wpadniesz i zacznie się ujadanie :)

 

Aaaaa i wątpię że ten ktoś pod nickiem klik36 się czegoś boi :)


Użytkownik Fisia:) edytował ten post 22 wrzesień 2019 - 16:41:06


#4 ~anty troll~

~anty troll~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 18:03:13

A skąd taka pewność że to jedna i ta sama osoba pisze pod innymi nickami? A zablokować za co? Za obrazek powyżej?Obrazek ukazuje tego pana jaki jest w rzeczywistości, przecież on nie jest normalny i wygląd jego twarzy o tym świadczy. Nie będe dosadnie o nim pisała bo w szał zaraz wpadniesz i zacznie się ujadanie :)

 

Aaaaa i wątpię że ten ktoś pod nickiem klik36 się czegoś boi :)

 

I w ten sPOsób prostaku POtwierdziłeś,że piszesz POd różnymi nickami.Dodam jeszcze, że udajesz też "Rycha z Mniszka" i występujesz jako "gość" a faktycznie jesteś PO-wski troll z farmy Brejzy glazurnik z Rypina nazywany tam pisZdun. Obrzydliwa menda z ciebie.#5 Fisia:)

Fisia:)

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 511 postów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 18:44:00

Jestes chory psychicznie jak ten pan z obrazka i masz takie same urojenia, ale to w PIS normalne wszędzie widzicie teorie spiskowe i niestworzone brednie mówicie. Normalny człowiek nie ogarnie was i nie zrozumie o co wam chodzi.Tak jak ja teraz nie wiem o czym ty piszesz.#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 19:00:32

Pomyśl o swoim zdrowiu psychicznym.Boty trollu z po-wskiej farmy brejziaka do normalnych nie możesz się zaliczać.Uzywając kilku nicków juz świrujesz niczym schizofrenik, a o prymitywnych antyPISowskich treściach, które wypisujesz i obrazkach 'soku z buraka', które wklejasz z litości nie napiszę.

 #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 19:01:11

Pomyśl o swoim zdrowiu psychicznym.Boty trollu z po-wskiej farmy brejziaka do normalnych nie możesz się zaliczać.Uzywając kilku nicków juz świrujesz niczym schizofrenik, a o prymitywnych antyPISowskich treściach, które wypisujesz i obrazkach 'soku z buraka', które wklejasz z litości nie napiszę.

 #8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 19:02:07

Pomyśl o swoim zdrowiu psychicznym.Bo ty trollu z po-wskiej farmy nienawistników brejziaka do normalnych nie możesz się zaliczać.Uzywając kilku nicków juz świrujesz niczym schizofrenik, a o prymitywnych antyPISowskich treściach, które wypisujesz i obrazkach 'soku z buraka', które wklejasz z litości nie napiszę.

 #9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 22:44:32

SokzBuraka to konsekwentnie prowadzona fabryka kłamstwa. Skrzywdziła wielu ludzi!

— podkreślał w „Strefie Starcia” na antenie TVP Info Michał Karnowski, opowiadając o ustaleniach tygodnika „Sieci”.

W programie poruszono m.in. wątek propozycji programowych PiS oraz kwestii przedsiębiorców. Obecny w studiu publicysta tygodnika „Sieci” Michał Karnowski stwierdził, że opozycja szuka na nisz, gdzie może wbić klin między rządzących a różne grupy społeczne.

Nagle narodziła się opozycja, która martwi się o cenę kapusty czy pietruszki. To zaskakujące. Myślę, że PO - trochę w strachu, że ten dystans do obozu rządzącego się zwiększa - zupełnie porzuca swoją fundamentalną ideologię. To przecież formacja, która mówiła, co nas obchodzi cena kalafiora. Od kiedy partia liberalna się tym martwi?

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy pracownia Ibris przedstawiła pogłębione badania. (…) Znacząca grupa wyborców stojąca po stronie opozycji zamierza przerzucić swoje poparcie na obóz Jarosława Kaczyńskiego. To wyjaśnia, dlaczego pojawiła się Kidawa-Błońska i dlaczego zajmują się kalafiorami

— ocenił.

Zdaniem publicysty po wyborach czeka nas poważne przeorganizowanie opozycji,która zmarnowała ostatnie cztery lata.

Goście „Strefy Starcia” dyskutowali również o hejcie w polskiej polityce. Przytoczono ustalenia dziennikarzy tygodnika „Sieci”, że za potężną maszyną politycznego hejtu w Internecie - stoją ludzie PO i jej pieniądze. SokzBuraka został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu.

To jedna z najbardziej mrocznych tajemnic polskiej polityki. Uważamy, że można postawić tezę, że twórcami tego profilu są ludzie Platformy, w jakiejś mierze PO i pieniądze PO to finansują.

Mówimy o konsekwentnie prowadzonej fabryce kłamstwa, która skrzywdziła wielu ludzi. (…) Ktoś płaci ogromne pieniądze, żeby te zakłamane informacje były rozpowszechniane bardzo szybko.

Podziemne życie internetu i polityki, brudne, zakłamane. I dzisiaj wiemy, że ci, którzy chcieli walczyć z hejtem, na pewno za tym stoją. To jest szokująca informacja!

— powiedział.

Dziennikarzom tygodnika „Sieci” dziękował Jan Kanthak.

Wreszcie mamy czarno na białym dowód, że stoi za tym PO. Wszyscy w zasadzie mieliśmy tego świadomość

— powiedział. Rzecznik resortu sprawiedliwości przypomniał, że w momencie, gdy był zamieszczany post przez profil SokuzBuraka, natychmiast ten sam wpis był udostępniany przez profil PO.

Atakują, jak Jachira, miliony wyborców, których porównuje się do chorych psychicznie. PO, nie potrafiąc wygrać z PiS, obraża się na jego wyborców i ich atakuje

— mówił.

Nazwisko Klaudii Jachiry było wymieniane w kontekście hejtu, prowadzonego przez PO.

Grzegorz Schetyna pokazał nam w pierwszym szeregu dwie twarze - pani Jachiry i pani Kidawy-Błońskiej. Pytanie, która twarz jest prawdziwa i będzie po wyborach nadawać ton?

Pani Jachira to nie jest śmieszny wątek. Moja teza jest taka, że ona ma demolować polski parlament. To świadome wprowadzenie następcy Palikota

— ocenił Karnowski.

kpc

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 04:39:27

Jestes chory psychicznie jak ten pan z obrazka i masz takie same urojenia, ale to w PIS normalne wszędzie widzicie teorie spiskowe i niestworzone brednie mówicie. Normalny człowiek nie ogarnie was i nie zrozumie o co wam chodzi.Tak jak ja teraz nie wiem o czym ty piszesz.

 

                                                  :rolleyes:#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 05:02:20

 

 

 

I w ten sPOsób prostaku POtwierdziłeś,że piszesz POd różnymi nickami.Dodam jeszcze, że udajesz też "Rycha z Mniszka" i występujesz jako "gość" a faktycznie jesteś PO-wski troll z farmy Brejzy glazurnik z Rypina nazywany tam pisZdun. Obrzydliwa menda z ciebie.

 #12 ~znalezione w sieci~

~znalezione w sieci~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:02:36

Paweł Zalewski złapany na kłamstwie! Polityk PO zapewnia, że nie zna strony "Sok z Buraka", a promował ją na Twitterze. DOWÓD

Na szczęście w sieci nic nie ginie.

Jedna z użytkowniczek Twittera przypomniała tweet, w którym kandydat KO udostępnia link właśnie do hejterskiej strony. Gdy internauta zwrócił Zalewskiemu uwagę, aby trzymał poziom, ten odpowiedział bez skrępowania:

To ujście moich emiocji  :)

Jednocześnie Zalewski oznaczył konto Sok z Buraka na Twitterze.

Może kandydat KO w zaistniałej sytuacji zdecyduje się na słowo przepraszam?

gah

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 13:33:05

Urząd HEJTU Warszawa:

"Nie wyrażamy zgody na to, by fala hejtu i ścieku wydobywała się z tego budynku" - Warszawscy radni PiS biją na alarm! Olga Semeniuk i Dariusz Lasocki zwracają uwagę na podejrzenie funkcjonowania w stołecznym ratuszu firm odpowiedzialnych za akcje hejterskie w sieci.

Firmy są od wielu miesięcy odpowiedzialne z akcje „Nie płakałem po papieżu”, „Zimny Lech”, wyśmiewanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Jarosława Kaczyńskiego to wielka sieć powiązań i interakcji międzyludzkich.W tym urzędzie działa prawdopodobnie kilka firm, która atakuje posłów, senatorów, śp. prezydenta RP, radnych i wszystkich, którzy uważają, że rządy Trzaskowskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz nie były dobre dla Warszawy.

Nie wyrażamy zgody na to, by fala hejtu i ścieku wydobywała się z tego budynku, w którym prawdopodobnie pracują osoby, które świadczą usługi dla PO, jak i dla samego pana prezydenta

— mówili.

Jak zaznaczył radny:

Pan Trzaskowski absolutnie nie radzi sobie z misją jaka powierzyli panu warszawiacy.

Chcemy panu dyrektorowi zostawić sok z buraka . (…) Ci ludzie nie powinni zaistnieć w sferze publicznej, powinno się ich zdymisjonować.

Apelujemy do p. Schetyny i p. Kidawy, by powiedzieli, że ludzie z „Soku z Buraka” nie pracują dla niej, nie pracują dla KO

— tłumaczył Dariusz Lasocki.

Wtedy będziemy mieć pewność, że KO po raz kolejny oszukuje obywateli

— uzupełniła Olga Semeniuk.

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy Dariusz Lasocki zaprezentował egzemplarz „Sieci”. Jednocześnie radni podkreślili, że nie bazowali wyłącznie na publikacji tygodnik

— podkreślał radny.

Akcja odlajkowywania memów na nic się zdała. Wiemy, które memy, którzy politycy lajkowali. Mamy to wszystko zabezpieczone.

Mamy nadzieje,ze prezydent udzieli nam odpowiedzi na najbliższej sesji. (…) Tam, mam nadzieję, że pan prezydent po prostu rozda nam kopie umów z tymi firmami. (..) Apeluj do pana prezydenta, by przedstawił

— zaznaczył.

Jak zaznaczyła Olga Semeniuk, chodzi o „dwie potężne firmy eventowo-marketingowe, z którymi jest powiązanych szereg osób z warszawskiego ratusza”.

gah

 #14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 16:15:40

"Dezinformacja i hejt to ich metody działania". Fogiel podsumował powiązania PO z profilem SokZBuraka...

- Szczerze mówiąc i z przykrością, muszę powiedzieć – nie zaskakuje mnie to, boli ale nie zaskakuje. Wielokrotnie wskazywaliśmy, również w tej kampanii,że fake newsy, dezinformacja, oszustwa w internecie i hejt to metody działania, które przyjęli nasi konkurenci z Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej – ocenił zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
Chodzi o materiał, w którym napisano, że za atakującym PiS profilem SokzBuraka – popularnym przede wszystkim na Facebooku i Twittterze - stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu.

Wskazał, że nie dalej niż w zeszłym tygodniu uczestniczył w konferencji dotyczącej akcji (KO) z hasłem i hasztagiem "Silni Razem", "pod którym znaleźć można absolutnie koszmarne, wulgarne, obraźliwe rzeczy, a które znalazło się na kampanijnym busie".

"Teraz, jak rozumiem, są dowody na to, że SokzBuraka również strona, która obrzydliwe, fałszywe informacje na temat polityków Prawa i Sprawiedliwości publikowała; (strona- wprowadzająca w błąd wyborców, żerująca na najniższych instynktach, była robiona dla Platformy lub jest związana z PO, to jest niestety przykre ale nie zaskakuje"

– stwierdził.

 #15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 17:48:58

Mroczna tajemnica

 

 

 

pewien Kain  samolotem brata  na zatracenie wysłał i jeszcze  wielu niewinnych

 

 Prawda!  :ph34r:#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 18:06:59

rysia na etacie u brejziaka czuwa tu nieustannie, gada ze sobą, zmienia temat i POtwierdza swoje zmanipulowane wymiociny - zna się chłopina na hejterskiej robocie.#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2019 - 05:20:52

szfem calosci jest toi toi

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych